عوارض رژیم 15 روزه کاناداییحتما  رژیم 15 روزه یا رژیم کانادایی به گوشتان خورده ، یک رژیم لاغری که ادعا می کند در عرض 15 روز با اجرای مرتب برنامه روزانه آن  می توان به سرعت وزن کم کرد. این ادعا هر کسی را وسوسه می کند که بدنبال این نوع رژیم برود . اما آیا این برنامه لاغری چقدر می تواند موثر باشد یا اینکه آیا ممکن است عوارضی بعد از پایان برنامه رژیم داشته باشد ؟

در این مورد دکتر محمد رضا وفا می گوید:

این رژیم پایه علمی ندارد و بیشتر جنبه تجاری دارد . شاید با اجرای این رژیم وزن فرد کاهش پیدا کند اما کمبود مواد مغذی و حیاتی اثرات منفی روانی بر فرد خواهد گذاشت و اشتهایی فرد را بعد از پایان این برنامه بدلیل فشاری که در هنگام کاهش وزن تحمل کرده اند ،  به شدت افزایش می دهد . 

شاید فکر کنید زمان این برنامه خیلی کوتاه است اما نرمال نبودن آن به شدت تعادل سلامتی بدن را بخطر می اندازد کاهش وزن به این روش به هیچ عنوان پایدار نیست و مهمتر اینکه کاهش وزن بدلیل کاهش چربی نخواهد بود و ممکن است بخاطر از دست دادن بافت ماهیچه ای بدن و از دست دادن آب بدن باشد .
معمولا سالهای زیادی طول می کشد که یک فرد دچار اضافه وزن و چافی مفرط شود بر همین اساس کاهش وزن نیز باید در بلند مدت و تدریجی انجام شود 
نکته آخر اینکه  ثابت بودن این برنامه برای همه افراد از هر سنی و وزنی می باشد در صورتی که یک برنامه غذایی لاغری باید با توجه به وزن ، جنسیت ، سن فرد تهیه و برنامه ریزی شود .

نوشته شده در تاریخ: 08 دی 1394

تعداد بازديد: 3870


نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه محلی فود
عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید
تماس با ما کانال تلگرام محلی فود