راه های تشخیص عسل طبیعی

یکی از دغدغه ها ،هنگام خرید عسل طبیعی و خالص بودن آن است  . عسل در همه فروشگاهها و شهرها عرضه می شود و همه ادعا می کنند که عسلشان طبیعی و خالص است . اما واقعا سریعترین راه تشخیص خالص بودن عسل چیست ؟ در اینجا پنج روش کاربردی برای تشخیص سریع اصل بودن عسل ارائه شده است که می تواند به شما برای خرید مطمئن عسل کمک کند.عکس عسل طبیعی

1.ریختن عسل در آب سرد
عسل طبیعی به کندی در آب سرد حل می شود اما عسل ناخالص با سرعت زیاد در آب حل می شود.​

2.سفت شدن عسل
بعد از مدتی که عسل در مکانی سرد قرار گیرد شروع به سفت شدن می کند که به اصلاح می گویند عسل رس زده است . بعد از مدتی ذرات قند موجود در عسل متبلور می شود و عسل مانند روغن نباتی سفت می شود که بعد از قرار گرفتن در محیط گرم کم کم شل می شود.

3.مزه کردن عسل
عسل طبیعی داره  مزه خاصی می باشد که عسل های مصنوعی و تهیه شده از آب و شکر فاقد آن می باشند. افراد می توانند با مصرف زیاد عسل به کیفیت و خلوص بالای عسل پی ببرند.

4.عطر و بوی عسل
بعد از مدتی که درب ظرف عسل بسته بماند هنگام باز شدن درب آن رایحه و بوی مطبوعی  استشمام می شود که کاملا خاص و متفاوت می باشد.

5.آب شدن در دهان
عسل طبیعی به سرعت در دهان آب می شود و بعد از مصرف ایجاد انرژی می کند در حالیکه عسل مصنوعی و تهیه شده از شکر ، طعم شکر و آبنبات می دهد و قابل استفاده در مقیاس زیاد نمی باشد.

خرید عسل ارگانیک اورازان
 

نوشته شده در تاریخ: 11 فروردین 1394

تعداد بازديد: 5219نظرات کاربران

  • حسینی
    1398/06/05 11:16:08 ب.ظ
    سلام عسلهای که گرفتم خیلی خوب بود ولی توی یخچال گذاشتم یکم سفت شد

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


عضویت در خبرنامه محلی فود
عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید
تماس با ما کانال تلگرام محلی فود