بهترین روغن برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو چیست؟

بهترین روغن برای مو

موهای سالم و پرپشت یکی از مهمترین نشانهای زیبایی است . یکی از روشهای ساده برای حفظ سلامت مو ، استفاده از روغنهای گیاهی خالص است این روغنها باعث افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش آنها میشوند. مردان بدانند  ریزش موی آنها در نهایت منجربه به  طاسی میشود پس استفاده از روغنها را جدی بگیرند .  روغنهای زیادی برای افزایش سلامت مو و تقویت رشد آنها وجود دارد که با مصرف آنها میتوان به سلامت مو کمک کرد.ما در ادامه چند روغن مفید و معروف را در این مقاله به شما معرفی میکنیم.

علت ریزش مو چیست؟

ریزش مو علتهای زیادی دارد که یکی از آنها ژنتیکی است اگر ریزش مو در خانواده شما ارثی باشد باید بیشتر به فکر سلامت موی خود باشد  انتقال ریزش مو بصورت وراثتی یک مسئله علمی اثبات شده است پس دقت بیشتری کنید . عامل دیگر در ریزش موها  ،استرس و اضطراب است، در زندگی پر استرس امروز این عامل بیشتر تشدید میشود برای کاهش اثرات آن باید از خوراکیها و ورزش بهره ببرید و در کنار آن از روغنهای گیاهی برای حفظ سلامت موی خود استفاده کنید .همینطور برخی داروها و مواد شیمیایی باعث ریزش مو و طاسی میشوند .

این مقاله را بخوانید :  ویتامینهای که ریزش مو را متوقف میکنند

بهترین روغنهای گیاهی برای رشد مو

روغن اسطوخودوس

اولین روغنی که میخواهم به شما معرفی کنم روغن اسطوخودوس است این روغن یک روغن مخصوص برای جلوگیری از طاسی است این روغن از گیاه اسطوخودوس تهیه میشود و یک عطر شیرین خاصی دارد. باعث افزایش رشد مو و حفظ گردش خون در پوست سر میشود این روغن را میتوان برای هر دو نوع موی خشک و موس چرب استفاده کرد . خاصیت ضد میکروبی  این روغن باعث  جلوگیری از رشد میکروبها  در پوست سر و جلوگیری از ریزش مو میشود .

بهترین روغن برای مو

روغن چوب سرو

روغن درخت سرو باعث جلوگیری از ریزش مو میشود و از طاسی پیشگیری میکند . این روغن فولیکول های مو را تحریک و باعث رشد مو میشود . همچنین  این روغن از شوره سر به مقدار زیادی جلوگیری میکند این روغن در ترکیب با روغن اسطوخودوس بهترین نتیجه را به همراه دارد.

روغن لیمو

روغن دیگر روغن لیمو است همین لیموی که میخوریم ، روغن آن برای سلامت مو بسیار مفید است .  روغن لیمو از شوره سر جلوگیری میکند و با عث تقویت ریشه های مو میشود . آهک موجود در این روغن بعنوان یک ضد عفونی کننده عالی عمل میکند و از پوست در برابر عفونتها و شوره سر محافظت میکند.        

روغن نعناع

روغن نعناع خواص زیادی دارد که یکی از آنها حفظ سلامت مو و پوست است این روغن گردش خون را در زیر پوست سر بهبود میدهد . گرد و غبار باعث بسته شدن منافذ پوست سر میشود  روغن نعناع تمام منافذ مسدود شده پوست سر را باز میکند و به رشد موها کمک میکند.

روغن یلانگ

این روغن بیشتر در صنعت عطرسازی استفاده میشود . معمولا چربی پوست سر و  مسدود شدن منافذ پوست باعث نازک شدن موها و در نهایت ریزش آنها میشوند . این روغن پوست سر را مرطوب میکند و منافذ مسدود شده را باز میکند .

بهترین روغن برای مو

روغن درخت چای

روغن چای یکی از روغنهای مفید در کاهش ریزش مو است . این روغن از خشکی پوست سر جلوگیری میکند  خاصیت ضد میکروبی این روغن پوست و مو را از بیماری ها محافظت میکند .

شما با مفیدترین روغنهای گیاهی برای کاهش ریزش مو و جلوگیری از طاسی آشنا شدید. استفاده از این روغنها را در برنامه روزانه خود قرار دهید و قبل از خواب یا بعد از حمام از آنها استفاده کنید . برای استفاده از این روغنها باید پوست سر را خوب با آنها مالش دهید تا جذب مو شود سپس با آب خوب بشویید.

این مقاله را بخوانید :  درمان خانگی ریزش مو


تهیه شده در محلی فود

نوشته شده در تاریخ: 21 فروردین 1397 تعداد بازدید: 1235نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید
تماس با ما کانال تلگرام محلی فود