خواص درمانی چای سیاه

مصرف روزانه چای سیاه خطر حمله قلبی و مغزی را کاهش می دهد  . چای  بعد از آب محبوب ترین نوشیدنی  مردم دنیا است که دارای خواص زیادی در جلوگیری و درمان بیماری های مختلف دارد .

چای سیاه همان چای سبز است که برگهایش بعد از عمل تخمیر در دستگاه بیشتر خشک شده است که دارای خواص زیادی می باشد بطوری که چای سیاه پرمصرفترین چای در کشورها غربی می باشد .


 

چای از مواد مغذی مختلفی مانند کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، پتاسیم ، بازهای پوریک ، ویتامین ، کلروفیل و کافئین تشکیل شده است . چای باعث جلوگیری از تشکیل لخته های خونی در سرخرگهای اصلی می شود . دانشمندان هلندی کشف کرده اند که فالونوئید موجود در چای سیاه باعث کاهش کلسترول بدخون می شود که یکی از علل حملات قلبی و مغزی می باشد به همین دلیل مردانی که در روز بیش از 4 فنجان چای سیاه می نوشند نسبت به مردانی که کمتر از 3 فنجان چای مصرف میکنند ،کمتر در معرض سکته مغزی می باشند. هر فنجان چای بین 150 تا 200 میلی گرم فلاوونوئید دارد. باید توجه داشت که میزان فلاوونوئید موجود در چای سیاه درست به همان اندازه چای سبز است .

متخصصان تغذیه در استرالیا در یک تحقیق جدید یادآور شده اند که نوشیدن منظم چای سیاه یا چای سبز می تواند 11 درصد خطر حمله قلبی و بیماری قلبی را کاهش دهد .

چای سیاه همچنین از رشد سرطان جلوگیری می کند . محققان دانشگاه روتگرز نشان دادند که ترکیبی بنام TF2  در چای سیاه باعث می شودسلولهای سرطان کولورکتوم دست به خودکشی بزنند ضمن اینکه این ترکیب تاثیری روی سلولهای سالم ندارند .همچنین چای سیاه میکروبهای مانند اسهال ، ذاتلریه التهاب مثانه  و عفونتهای پوستی را خنثی می کند.
 

نوشته شده در تاریخ: 03 خرداد 1394

تعداد بازديد: 3818


نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


عضویت در خبرنامه محلی فود
عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید
تماس با ما کانال تلگرام محلی فود