خطرات دوباره به جوش آوردن آب کتری

 
در حین کار کردن هوس یک فنجان چای خوش طعم می کنی ، کتری را پر از آب می کنی و روی اجاق قرار  می دهی  بعد از بجوش آمدن آب آن را خاموش می کنی اما فراموش می کنی که چای را دم کنی .  بعد از مدتی یادت می آید که می خواستی چای درست کنی پس دوباره  شعله زیر کتری سرد شده را دوباره روشن می کنی و آب کتری دوباره بجوش می آید  . اما آیا می دانستی که بجوش آوردن دوباره آب کتری خطر دارد و برای سلامتی مضر است ؟ چرا !


دوباره بجوش آوردن آب می تواند خطراتی برای سلامتی ما داشته باشد . چون وقتی آب بجوش می آید ترکیبات آن تغییر می کند و این باعث ایجاد بخار روی کتری می شود. بخار آب از فرار ملکولهای آب ایجاد و تبدیل به گاز می شود و به شکل بخار از آب جدا می شود . بعد از روشن کردن کتری سرد شده چه اتفاقی می افتد ؟  گازهای خارج شده مثل مواد معدنی  به درون آب برمی گردد.
وقتی شما آب را دوباره به جوش می آوریم ترکیبات شیمیایی دوباره تغییر می کنند و این تغییرات می تواند برای سلامتی مضر باشد.معمولا آب بجوش آمده شامل آرسنیک ،نیترات و فلوراید است . شما هرگز یک بطری آب حاوی آرسنیک را استفاده نمی کنید . نمک موجود در آب دوباره بجوش آمده  اگر به اندازه زیاد استفاده گردد می تواند باعث ایجاد سنگ صفرا و کلیه شود.


منبع :  ​http://www.healthyfoodhouse.com/warning-why-you-should-never-re-boil-water

نوشته شده در تاریخ: 09 تیر 1394

تعداد بازديد: 4365


نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه محلی فود
عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید
تماس با ما کانال تلگرام محلی فود