یک نوشیدنی عالی برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش


فقط خوردن غذای سالم کافی نیست  اینکه دقت کنیم که آب میوه زیاد بنوشیم شرط لازم برای داشتن یک زندگی سالم است . همیشه افرادی هستند که باوجود مصرف میوه جات و سبزیجات از سلامتی خود راضی نیستند و مدام در حال چاق شدن هستند . 

مزاج افراد با هم دیگر فرق می کند پس هر ماده غذایی روی افراد مختلف اثرات متفاوتی دارد و حتی ممکن است یک غذای سالم برای فردی خاص ناسام باشد و نباید آن را مصرف کند . 
اما یک چیز بین همه آدمها یکسان است ، و آن عملکرد سیستم گوارشی آنهاست . بیشتر افراد از سیستم گوارشی رنج می برند و دانستن این نکته مهم است که اگر سیستم گوارشی ما بدرستی کار نکند بقیه اعضا بدن نیز دچار مشکل خواهند شد بنابراین رسیدگی به سیستم گوارشی باید یک الویت اساسی در زندگی ما باشد . 
آیا میدانید سیستم گوارشی روی تک تک سلولهای بدن شما تاثیر می گذارد ؟  جامعه مدرن امروز دنیای مناسبی برای دستگاه گوارشی ما نیست  سموم و مواد الوده  در همه جا براحتی یافت می شود و دستگاه گوارشی نمی توانند با آنها سازگار باشند . خوشبختانه  داشتن یک سیستم گوارشی سالم در این روزها کار زیاد سختی نیست  . دو راه ساده وجود دارد که می توانید در بهبود عملکرد  دستگاه گوارشی خود انجام دهید :

1- محصولات پروبیوتیک مصرف کنید .
مواد غذایی پروبیوتیک باعث می شود که روده ها با باکتری های مفید پر شوند و به عملکرد گوارش و هضم غذا کمک می کنند.

2- جویدن ، جویدن ، جویدن ...
یکی از راههای ساده داشتن سیستم گوارشی سالم   جویدن خوب غذا می باشد .مدت وعده غذایی را طولانی کنید  . پشت میز غذا بنشینید  تلفنها را خاموش کنید و آنقدر غذای خود را بجوید که تبدیل به مایع شود  ریختن غذای سالم درون معده کفایت نمی کند.

یک نوشیدنی عالی را برای حفظ و بهبود سلامتی دستگاه گوارشی به شما پیشنهاد می کنیم :
مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی :
1-نصف لیوان رازیانه 
2-یک عدد سیب
3-دو ساقه کرفس
4-یک عدد لیمو ترش 
5-مقداری زنجبیل
6-چند برگ تازه نعناع
​7-مقداری آلوورا

این مواد را با هم ترکیب و  مخلوط کنید و بنوشید. 

نوشته شده در تاریخ: 01 مهر 1394

تعداد بازديد: 2566


نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


عضویت در خبرنامه محلی فود
عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید
تماس با ما کانال تلگرام محلی فود