مقاله

غذاهای که با سرطان می جنگند

گروه بندی:
5421 0

خیلی از بیماری ها ممکن است بطور کامل قابل مداوا نباشند اما همه بیماری ها قابل پیشگری هستند که سرطان یکی از آن بیماری ها است . با توجه به افزایش مبتلایان به سرطان  ،پیروی از شیوه های پیشگیرانه می تواند در این زندگی مدرن برای سلامتی  و زندگی ما ثمر بخش باشد .
صدها نوع سرطان در جهان شناخته شده است که سالانه جان بیش از 7 میلیون نفر را در دنیا می گیرد . این بیماری باعث تغییر در فرایند سوخت و ساز بدن و تقسیم سلولها می گردد  و این سلولهای الوده به سایر سلولهای سالم بدن حمله می کنند و انها را از بین می برند .  این سلولهای غیر قابل کنترل تومور نامیده می شوند و این تومورها از طریق خون در بدن حرکت می کنند و سایر بافتهای سالم را آلوده و نابود می کنند.
تعداد زیادی از مطالعات نشان می دهد که سرطان ارتباط نزدیکی به عادات روزانه  و رژیم غذایی ما دارد مانند کم تحرکی ، الکل ، سیگار  و رژیم غذایی ناسالم . سریعترین و ارزان ترین راه برای جلوگیری از سرطان ، داشتن یک رژیم غذایی سالم است . نوع رژیم غذایی اثر مستقیم روی سلامتی بدن دارد . شاید خیلی از افراد از این آگاه نیستند که بخش زیادی از غذاهای که در طول روز مصرف می کنند به طور مستقیم باعث ایجاد سرطان می گردد.
یک رژیم غذایی شامل میوه جات و سبزیهای تازه یک شیوه عالی برای کاهش ریسک ابتلا به سرطان است  میوه ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند که باعث تعادل در رادیکالهای آزاد بدن می گردد. 

غذاهای که مصرف آنها در پیشگیری از سرطان مفید هستند:

 1. سیب
 2. چای سبز
 3. عسل طبیعی 
 4. سیر
 5. زردچوبه
 6. کلم
 7. شکلات تلخ
 8. گوجه فرنگی
 9. انار
 10. زنجبیل
 11. آجیلها و تخمه ها
 12. قارچ

 


سلامت باشید 
محلی فود 

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×