مقاله

چرا باید از سیر خام استفاده کنیم

گروه بندی:
2798 4
بدون شک سیر بعنوان یکی از باارزشترین گیاهان در بهبود سلامتی  در تمام دنیا  شناخته می شود با توجه به اثرات فوق العاده این گیاه  قرنها  است در بیشتر غذاهای  خوشمزه مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر دادن طعم خوب به غذا  باعث استفاده از فواید دارویی آن نیز می گردد.برای استفاده طعم تند سیر شما می توانید سیر خام را  به سالاد ، سس و املت خود اضافه کنید . خوردن سیر خام فواید زیادی برای بدن انسان دارد که یکی از مهمترین آنها انگل زدایی بدن می باشد
برای  از بین بردن انگلهای گوشت  ، یک یا دو حبه سیر خام و یک فنجان آب  را به گوشت چرخ کرده اضافه نمایید یا مقداری سیر  بعلاوه مقداری روغن نارگیل  یا یک عدد پیاز  بزرگ قرمز به حذف انگلها از بدن کمک خواهد کرد. سیر علاوه بر اینکه به سم زدایی کامل بدن کمک می کند باعث افزایش هوشیازی و وضوح ذهنی نیز می گردد. برخی از عمومی ترین مشکلات بدن  که با خوردن سیر خام می توانید آنها را درمان کنید :
 • مشکلات ایمنی
 • مسائل روده
 • عفونت های تنفسی
 • مشکلات پوستی
 • دفع مسمومیت
 • فشار خون
 • پوکی استخوان
همچنین باعث بهبود آلزایمز و زول عقل در پیری می شود.

شما باید بدون اتلاف وقت سیر را به منوی اصلی سبد غذایی خود و خانواده برگردانید  حتی اگر بوی بد آن شما را اذیت کند چون سیر بعنوان یک پاک کننده قوی تمامی سموم را از بدن شما حذف و سیستم ایمنی بدن را در مقابله با بیماری ها و ویروسها افزایش می دهد . پس از بوی بد سیر نترسید و سعی کنید این گیاه اعجاز انگیز را بصورت روزانه استفاده کنید .  می توان به جمله ابوعلی سینا بر اهمیت استفاده از سیر در برنامه روزانه نیز رجوع کرد که می گوید : "روزی یک حبه سیر بخورید، سیر این خاصیت را دارد که شما را از بیماری‌ها دور کند."

سالم و تندرست باشید

محلی فود
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
 1. بهرام 1394/08/29 12:25:02 ب.ظ

  سیر ایرانی خوب کجا می شه خرید

 2. فاطمه 1394/08/29 12:23:01 ب.ظ

  سلام تشکر از مطالب خوب شما سیر چینی در بازار زیاده شده است امکان تشخیص اصل و غیر اصل وجودندارد.

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×