مقاله

فواید خوردن سه عدد خرما در روز

گروه بندی:
2544 0


حتما در مورد خواص منحصر بفرد خرما چیزهای زیادی شنیده اید از آنجای که می دانید  این میوه معجزه آسا دارای ارزش غذایی بالای بوده که می تواند موارد مصرف زیادی در افزایش سلامتی بدن داشته باشد. 
تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف سه عدد خرما در روز می تواند باعث تغییرات اساسی در سلامتی و کاهش امراض مختلف گردد در اینجا می خواهیم به برخی از خواص این میوه مفید بپردازیم :

خرما بعنوان یک مسکن درد
خرما سرشار از ​منیزیم می باشد که این باعث شده است  بعنوان یک داروی ضد التهابی قوی شناخته شود . بنابراین می تواند به درمان دردها و التهاب های درونی مفید واقع شود طبق تحقیقات انجام شده  منیزیم موجود در خرما می تواند در کاهش ورمها کمک نماید . برخی مطالعات انجام شده ،مصرف خرما در صبحانه را برای افزایش ایمنی سلولهای بدن بدلیل داشتن مواد شفا بخش و منظم کردن عملکرد سلولهای بدن  توصیه می کنند. همچنین خرما می تواند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی   را کاهش می دهد .

خرما برای کاهش خطر حمله به سکته مغذی و فشار خون بالا را کاهش میدهد
منیزیم موجود در خرما باعث کاهش خطرات حمله سکته مغزی بدلیل متعادل کردن فشار خون بدن می گردد.

خرما باعث تقویت سیستم گوارشی می شود
خرما بدلیل داشتن فیبر باعث تقویت سیستم گوارشی بدن می گردد  همچنین برخی تحقیقات نشان می دهد مصرف خرما از سرطان روده بزرگ جلوگیری میکند .

خرما در زمان بارداری 
خوردن خرما در چهار هفته مانده به زایمان ،شرایط زایمان را مطلوبتر و راحتر می کند همچنین این میوه می تواند در کاهش وزن بعد از زایمان مفید باشد .
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×