مقاله

عوارض رژیم 15 روزه کانادایی

گروه بندی:
5733 0حتما  رژیم 15 روزه یا رژیم کانادایی به گوشتان خورده ، یک رژیم لاغری که ادعا می کند در عرض 15 روز با اجرای مرتب برنامه روزانه آن  می توان به سرعت وزن کم کرد. این ادعا هر کسی را وسوسه می کند که بدنبال این نوع رژیم برود . اما آیا این برنامه لاغری چقدر می تواند موثر باشد یا اینکه آیا ممکن است عوارضی بعد از پایان برنامه رژیم داشته باشد ؟

در این مورد دکتر محمد رضا وفا می گوید:

این رژیم پایه علمی ندارد و بیشتر جنبه تجاری دارد . شاید با اجرای این رژیم وزن فرد کاهش پیدا کند اما کمبود مواد مغذی و حیاتی اثرات منفی روانی بر فرد خواهد گذاشت و اشتهایی فرد را بعد از پایان این برنامه بدلیل فشاری که در هنگام کاهش وزن تحمل کرده اند ،  به شدت افزایش می دهد . 

شاید فکر کنید زمان این برنامه خیلی کوتاه است اما نرمال نبودن آن به شدت تعادل سلامتی بدن را بخطر می اندازد کاهش وزن به این روش به هیچ عنوان پایدار نیست و مهمتر اینکه کاهش وزن بدلیل کاهش چربی نخواهد بود و ممکن است بخاطر از دست دادن بافت ماهیچه ای بدن و از دست دادن آب بدن باشد .
معمولا سالهای زیادی طول می کشد که یک فرد دچار اضافه وزن و چافی مفرط شود بر همین اساس کاهش وزن نیز باید در بلند مدت و تدریجی انجام شود 
نکته آخر اینکه  ثابت بودن این برنامه برای همه افراد از هر سنی و وزنی می باشد در صورتی که یک برنامه غذایی لاغری باید با توجه به وزن ، جنسیت ، سن فرد تهیه و برنامه ریزی شود .

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×