مقاله

غذای خانگی یا غذای رستوران

گروه بندی:
2593 0


خوردن و آشامیدن  یک کار روزانه برای همه انسانهای کره زمین می باشد  دقت در انتخاب نوع ماده غذایی که در طول روز مصرف می کنیم ارتباط نزدیکی با میزان سلامت ما ، میزان طول عمر و شادابی روحی و روانی  ما دارد . شاید در کوتاه مدت این مسئله  خود را آشکار نمی کند اما در بلند مدت باعث اثرات مثبت و منفی زیادی خواهد شد که در برخی موارد جبران آن برای ما خیلی سنگین خواهد بود .

امروزه با رشد تکنولوژی و افزایش سرعت ارتباطات  و تاثیر آن در زندگی باعث شده است زمان برای ما خیلی کم  و کوتاه به نظر برسد و همیشه زندگی و ساعت های عمر خود را با سرعت تکنولوژی می سنجیم و همیشه فکر می کنیم که از زمان عقب مانده ایم در صورتی که اینگونه نیست چه ما عجله کنیم و چه آرام باشیم ،  زمان مسیر خود را طی می کند و چه بسا در برخی مواقع  عجله بیش از حد ما باعث خساراتی می شود که باید مدتی در جا بزنیم و بایستیم .  در این بین تهیه غذا که یک روند روزانه زندگی ما را تشکیل می دهد از این امر مستثنا نیست  و همیشه دوست داریم سریعترین شیوه ممکن برای تهیه غذا را انتخاب کنیم و در بیشتر مواقع بدلیل کمبود وقت به کیفیت چیزی که می خوریم  اصلا توجه ای نداریم .
ما در طول یک روز دو انتخاب برای تهیه غذا خودمان داریم  ، یا اینکه در منزل با مواد اولیه سالم و مطمئن آن را تهیه کنیم و یا اینکه با قیمت گران  از رستورانهای بیرون تهیه کنیم .  مسلما هر کدام از این راهها  موافقان و مخالفان خود را دارد  و هر فردی با توجه به شرایط کاری و زمانی خود یکی را انتخاب می کند  اما هیچ کس نمی تواند کیفیت و سلامت غذای خانگی را منکر شود .
همه ما میدانیم زمانهای است که هیچ برنامه ای برای تهیه غذا نداریم و اصلا فرصتی برای این کار نداریم  در این صورت یک انتخاب ما خرید از رستورانها است و اما اگر این کار  در دفعات زیاد  انجام شود می تواند اثرات منفی بر سلامت جسم و روان ما داشته باشد . بدون شک همه رستورانها بدنبال کسب در آمد هستند و تاجای که امکان داشته باشد برای رسیدن به این هدف روی غذاها کار میکنند  که یکی از آنها  استفاده از مواد اولیه ارزان قیمت  مانند گوشتهای منجمد ، روغن نباتی ، برنج بی کیفیت  و... که ما هرگز نمی توانیم آنها را قبل از پخت ببینیم و کیفیت آنها را مورد بررسی قرار دهیم . اما از سوی دیگر زمان برای همه ما کوتاه شده است تهیه یک غذای خانگی خوب و سالم مستلزم پیش نیازهای است که همیشه در دسترس نمی باشد  که باعث می شود  در  شرایط کاری فشرده و خستگی روزانه  ، انتخابی جز  غذای بیرون  نداشته باشیم ، که این مسئله با تهیه از قبل مواد اولیه  سالم و نگهداری کوتاه مدت در منزل به همراه برنامه روزانه غذایی قابل انجام است .

محلی فود

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×