مقاله

ششمین نمایشگاه غذای سالم

گروه بندی:
2664 0
توجه به سلامت جامعه و خانواده  مورد توجه و حمایت تمام دولتهای دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران می باشد .  هزینه های زیاد درمان و بهداشت در دنیای امروز باعث شده است که دولتها به دنبال راه حلهای پیشگیرانه از مریضی و  بیماری ها باشند .
 در صورتی که مردم به صورت مداوم  به نوع ماده غذایی که مصرف می کنند توجه نمایند و از مصرف مواد غذایی بی کیفیت و شیمایی  اجتناب کنند  می تواند در افزایش سطح سلامت جامعه مثمر ثمر باشد   و از طرفی همه ما میدانیم که یک جامعه سالم  می تواند  اقتصاد و زندگی پویاتر و بهتری را بوجود آورد  . مصرف غذاهای سالم و ارگانیک  نیاز به فرهنگ سازی و آگاهی مردم دارد که با کمی دقت و ممارست می توانند  میزان مصرف غذاهای صنعتی و شیمایی را در سبد غذایی خود کاهش دهند . این بخش مهم در جامعه می بایست توسط رسانه ها  و دولت مورد حمایت قرار گیرد و با ایجاد کمپین های تبلیغاتی مردم را به حضور در این مکانها  تشویق نمایند چون هر چقدر جامعه سالم تر باشد هزینه های دولت و مسئولیتهای آن کمتر خواهد بود .
ششمین نمایشگاه غذای سالم با نقاط قوت و ضعف مختلف در تهران برگزار شد و مورد استقبال دوستداران زندگی سالم قرار گرفت.  
شرکتها و تولید کنندگان مختلف در این نمایشگاه از سراسر ایران  شرکت کردند و به عرضه و فروش محصولات خود پرداختند   از محصولات محلی ، ارگانیک مانند  پسته ارگانیک ، انار ارگانیک ، عسل ارگانیک و...  گرفته تا  لواشک ، پاستیل و....  شاید بدلیل کمبود تولید کنندگان غذاهای سالم و ارگانیک همه نوع محصولی  در این نمایشگاه عرضه شد اما خللی در هدف والای آن ایجاد نخواهد کرد. 

محلی فود دات کام نیز غرفه ای در این نمایشگاه دایر کرد که حرف جدیدی در حوزه سلامت و  کاهش مصرف مواد غذایی داشت  محلی فود با کمک فناوری اطلاعات  می خواهد به افزایش سلامت جامعه و کاهش گرسنگی در دنیا کمک کند و این هدف والا و جهانی تنها و تنها بر پایه فناوری نوین اطلاعات  قابل حصول می باشد .  در این خدمت جدید  مردم می توانند با توجه به میزان مصرف  خانواده  غذاهای خود را سفارش دهند  و محلی فود با توجه به میزان سفارش انجام شده اقدام به تهیه مواد اولیه سالم و تازه می کند  در این روش  محلی فود ماده غذایی را انبار و از قبل خریداری نمی کند فقط به میزان سفارش انجام شده مواد اولیه را تهیه می نماید.  با امید به کمک به افزایش  سطح سلامت جامعه ایرانی
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×