مقاله

خواص درمانی رویال ژل

گروه بندی:
3339 0


اگر به بازار عسل رفته باشید حتما اسم ژل رویال یا  شاه انگبین را هم شنیده اید .  شاه انگبین یا ژل رویال از محصولات زنبور عسل می باشد که خواص درمانی زیادی از گذشته های دور تابحال داشته است .
این ماده غذایی توسط زنبورهای عسل تولید می شود و  غذای اصلی ملکه بشمار می رود  و تا پایان عمر از این ماده تغذیه می کند که این باعث افزایش طول عمر و اندازه ملکه   نسبت به دیگر زنبورها شده است . 
زنبورهای کارگر دو غده روی سر خود دارند که توانایی تولید این ماده را از سن ده تا پانزده روزگی دارند . این ماده ترش مزه و به رنگ سفید شیری و زرد روشن می باشد . ژل رویال دارای ویتامینهای  آ ، ب 12 ، ب 6 ،سی ، ای و دی می باشد و در کشورهای مختلف به صورت قرص های کوچک تهیه و مصرف می شود.

ژل رویال یک ماده غذائی بسیار ارزشمند و داروئی است که در درمان بسیاری از ناتوانی‌ها و امراض موثر می‌باشد از جمله در کاهش چربی خون، تنظیم هورمون‌ها، کمک به باروری و تسریع در بهبودی ناتوانی جنسی، کمک به رشد استخوان، محرک رشد، اشتهاآور، رفع سختی رگ‌ها، بهبودی روماتیسم مفصلی، درمان افسردگی، افزایش دهنده مقاومت بدن در مقابله با عفونت‌ها و جلوگیری از پیری زودرس بسیار موثر است.

بخاطر وجود هورمونهای خاص در این ماده باید از تماس با نور و اکسیژن هوا  جلوگیری گردد و لازم است در یخچال یا فریزر نگهداری گردد.
 

ژل رویال به علت دارا بودن ماده‌ای بنام استیل کولین که نقش اساسی در نقل و انتقال پیام‌های عصبی ایفا می‌کند برای پیشگیری و درمان مشکلات عصبی نظیر آلزایمر، رعشه، اضطراب کاربرد دارد و همچنین در فعالیت‌های فکری زیاد هم می‌توان از این ماده استفاده کرد. در ضمن به خاطر داشتن همین ماده (استیل کولین) از رسوب کلسترول در جداره رگ‌ها که باعث سفت شدن دیواره رگ‌ها می‌شود و سکته را به‌دنبال دارد می‌کاهد.

از دیگر خواص مهم این ژل رویال خاصیت ضد سرطانی آن می باشد . ماده ای به نام  (HAD10) به ژل رویال خاصیت ضد سرطانی بخشیده است. همچنین از طریق خاصیت ضد فعالیت استروژن، این ژل مانع رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان میشود.
 این ماده میتواند سلول های ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد تومور در بدن کند. از جمله این مواد می توان به عامل نکروز دهنده تومور و اینترفرون گاما اشاره کرد. در مشاهدات آزمایشگاهی افزایش مواد فوق در کشت سلول همراه با ژل رویال تایید شده است.
این ماده بسیار مغذی، تاثیر خوبی بر بهبود بیماران سرطانی بعد از پرتو درمانی و شیمی درمانی دارد و باعث افزایش سرعت تولید گلبولهای سفید (WBC) در خون میشود.
بر اساس مشاهدات و تحقیقاتی که تاکنون به دست آمده و همچنین با عنایت به نظر گذشتگان ما در طب سنتی ژل رویال می تواند در تمامی سنین مصرف شود و به عنوان مکمل غذایی مناسب در رژیم غذایی قرار گیرد. البته این ماده اعجاب انگیز به دلیل خواص فوق العاده اش برای افراد بالای ۵۰ سالگی به طور خاص توصیه میشود . 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×