مقاله

چای سبز را چه مقدار و چه زمانی مصرف کنیم

گروه بندی:
1758 0همه ما چای سبز را بعنوان سالمترین و مفیدترین نوشیدنی می شناسیم . چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان و خواص اعجاز انگیز است که یکی از معروف ترین این خواص آن  کمک به کاهش وزن و لاغری می باشد که این خاصیت از نظر علمی نیز اثبات شده است به همین دلیل بیشتر مکملهای لاغری  ،از چای سبز بعنوان   ترکیب  اصلی استفاده می کنند .

همیشه برای ما سوال است که چه مقدار و چه زمانی باید چای سبز مصرف کنیم تا فواید آن را در کاهش وزن ببینیم ؟ این سوالی است که همه ما ممکن است در زمان استفاده از چای سبز از خود بپرسیم . روزنامه خراسان در این مورد ، نظر  متخصصان سلامت را جویا شده ،  آنها معتقد هستند روزی 3 تا 5 فنجان چای سبز با یک عدد کپسول عصاره چای سبز از نظر اثرگذاری برابر میباشد . خیلی از افراد برای افزایش سرعت لاغری و کاهش وزن از کپسولهای عصاره چای سبز استفاده می کنند در صورتی که نوشیدن یک فنجان چای سبز علاوه بر دارا بودن خاصیت بیشتر ، طراوت بخش بوده و باعث آرامش اعصاب و همچنین افزایش میزان مایعات بدن می شود ، که برای سلامتی  مفید است .آیا میدانستید بهترین نوع چای سبز ،نوع آسیاب شده آن است ؟ چای سبزی که  در ژاپن مصرف میشود  ، از نوع پودر شده آن است که به ماچا معروف است . در ژاپن مردم از ماچا در مراسم سنتی و اعیاد خود استفاده می کنند . این نوع چای بعد از خشک شدن برگهای چای با دستگاه آسیاب و  پودر می شود برخلاف انواع دیگر چای که بعد از دم کردن ،رنگ مات به خود نمی گیرد و طعم برگهای چای نیز در خود حفظ می کند.چه زمانی برای صرف یک چای سبز خوش عطر  مناسب است ؟
متخصصان تغذیه ، برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند ، نوشیدن چای سبز را با غذا  توصیه می کنند زیرا زمانیکه غذا می خورید لازم است روند سوخت و ساز بدن سرعت پیدا کند و از ذخیره شدن چربی ها  جلوگیری شود. همینطور اگر چای سبز چند دقیقه قبل از ورزش مصرف شود باعث کاهش خستگی در حین ورزش می گردد.
چای سبز بصورت طبیعی باعث کاهش فشارخون می شود و برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند می تواند مفید باشد.
 
به شما پیشنهاد می کنم این مقالات را در مورد چای سبز بخوانید:

ویژگی های چای سبز مرغوب
خواص چای سبز به همراه عسل
چرا باید بجای برگ چای سبز از پودر چای سبز استفاده کرد

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×