مقاله

بفرمایید سم -هر ایرانی سالانه حدود نیم کیلو سم مصرف میکند

گروه بندی:
1372 0


چرخ زندگی کشاورز  با تولید کم نمی چرخد برای تولید بیشتر باید فکری کند ؟ آنقدر از زمین کار کشیده که دیگر باروی سابق را ندارد   دولت هم هیچ حمایتی از کشاورز نمیکند  و تنها یک راه دارد برای تولید بیشتر در زمینی کم بهره   باید از کود و سموم شیمایی بیشتری استفاده کند تا بتواند محصول بیشتری را برای فروش عرضه کند و به همین دلیل عمده  کود شیمایی در بیشتر زمینهای کشاورزی ایران بیشتر از حد استاندارد مصرف می شود بطوری که دیگر سیستم گوارشی ما  قادر به دفع مواد سمی از بدن نمی باشدو این مواد سمی جذب بدن ما میشود .  

اخیرا آماری را منابع مختلف اعلام کرده اند که هر فرد ایرانی بین 400 تا 450   گرم در سال سم های کشاورزی مصرف می کند اندکی کمتر از نیم کیلو در سال ! دکتر عین الهی قائم مقام دانشکده پزشکی بقیه الله این امار را تایید کرده و گفته آمار مبتلایان به سرطان در مناطقی که استفاده از سموم و کودهای شیمایی آنها بالا بوده ، افزایش یافته است . همچین اظهار کرده اند  که میزان مصرف کودهای شیمایی در 10 سال گذشته در کشور دو برابر شده و مصرف اوره در حدود 5 میلیون تن افزایش پیدا کرده است که خبر نگران کننده ای است !
90 درصد سرطانهای گوارشی در مناطقی از کشور قرار دارد که 50 درصد کودهای شیمایی در آنجا مصرف میشود که استانهای گلستان و مازندران از جمله این مناطق هستند که برای تولید برنج از کود شیمایی بیشتر از حد استاندارد استفاده می کنند .عین الهی با یادآوری اینکه طی چند ماه اخیر رتبه اول سرطان معده را کسب کرده ایم افزود  : روند سرطانهای گوارشی در کشور رو به افزایش است که حداقل یک سوم آن به دلیل مصرف کودهای شیمایی در کشاورزی است . در این وضعیت مصرف بی رویه  کودهای شیمایی در زمینهای کشاورزی باعث شده است بیشتر هموطنان عزیز به سمت مواد غذایی ارگانیک و سالم روی بیاورند هرچند برای تهیه غذاهای سالم  لازم است پول بیشتری پرداخت کنند اما می دانند که این هزینه نیست ، یک نوع سرمایه گذاری است چون حفظ بزرگترین سرمایه بشری یعنی سلامتی که پروردگار بزرگ در اختیار ما قرار داده است خود یک سرمایه گذاری است . 

برای آگاهی بیشتر از مصرف مواد غذای سالم و ارگانیک ، مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کنم :
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×