مقاله

پنج کاری که قبل از پیر شدن پوست باید حتما انجام دهید

گروه بندی:
2298 0


پیری پوست صورت یکی از وحشتناکترین کابوسها برای خانمها است . همینطور  داشتن پوست زیبا برای آقایان می تواند در زندگی اجتماعی و کاری  آنها تاثیر گذار باشد.


 ما همیشه سعی میکنم با استفاده از کرمهای مختلف از  ایجاد وظهور چروک روی پوست صورت را به تعویق بیندازیم . اما چند راه حل ساده طبیعی وجود دارد که اگر آنها را در طول زندگی و از همین امروز رعایت کنید پوستهای شما دیرتر پیر می شود و می توانید از داشتن یک پوست  زیبا و جوان لذت ببرید :


استرس را از خود دور کنید​​

حذف کامل استرس از زندگی غیر ممکن است اما برای حفظ زیبایی پوست مجبور هستید همیشه عضله پیشانی خود را شل کنید !  برای کاهش استرس سعی کنید یک برنامه ورزشی روزانه در  فهرست کارهای خود بگنجانید و کارهای مورد علاقه خود را در طول روز انجام دهید 

لاغری و پیری زودرس

به رژیم های لاغری و تغذیه خود دقت کنید​​

رژیم های لاغری سریع  و غیراستاندارد باعث چین و چروک پوست می شود این رژیم ها معمولا باعث بالا و پایین رفتن وزن  و کشیده و شل شدن پوست می شوند  . برخی مواد غذایی مانند مصرف بیش از اندازه نمک ، شکر و فست فودها نیز در طولانی مدت به پوست آسیب می زند و باعث پیری زود رس می گردد​.


به اندازه کافی آب بنوشید

به اندازه کافی آب بنوشید​​

نوشیدن آب به اندازه کافی باعث می شود سلولهای پوست مرطوب و سرحال شوند هر چه سن بالاتر می رود پوست نازکتر و خشک تر میشود پس نوشیدن آب با بالاتر رفتن سن افزایش می یابد  سعی کنید روزانه بین 6 تا 8 لیوان آب خنک بنوشید ( نه خیلی سرد نه خیلی گرم) .

بیخوابی_پیری زودرسس

به اندازه کافی بخوابید​​

کم خوابی باعث می شود به سلولهای پوستی فشار وارد شود و تولید سلولهای جدید پوستی را مختل می کند و همینطور باعث بهم ریختی کل سیستم عصبی بدن می شود و در صورت عدم خواب کافی هر روز چین و چروک ها عمیق تر و باعث پیری زود رس میشود. 
سیگار را از زندگی خود حذف کنید​​

سیگار علاوه  بر تهدید سلامتی و زرد شدن دندانها باعث پیر شدن پوست و چروک می شود نیکوتین موجود در سیگار باعث منقبض شدن رگهای خونی می شود و خون رسانی به پوست راکاهش می دهد و پوست دچار کمبود اکسیژن و مواد مغذی می شود . پس بهتره از همین الان سیگار را کنار بگذارید و با تصویر سازی مثبت در مورد خود و سلامتی تان از کشیدن سیگار منصرف شوید.

 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×