مقاله

حقایقی مرگبار در مورد شکر که باید بدانید

گروه بندی:
2495 0
حقایقی مرگبار در مورد شکر که باید بدانید

قند کربوهیدراتی است که بصورت طبیعی در بیشتر مواد غدایی مانند عسل  ،میوه ها و شیر  وجود دارد مقدار مشخص از قند در رژیم غذایی بعنوان تامین کننده انرژی بدن و مغز ضروری است.

مشکل اینجا است شکر اضافه شده به غذاهای فراوری شده برای سلامتی ما مضر هستند و باعث افزایش قند خون بدن و بدنبال ان کاهش انرژِی و عملکرد مغز و  در دراز مدت باعث بیماری های قلبی ، دیابت نوع دو  و آلزایمر میشود.

شکر شما را گول میزند
ما فکرمی کنیم چون شکر از گیاه نیشکر بدست می آید هیچ مشکلی برای بدن ما ندارد در صورتی که اینگونه نیست . قند از خانواده ساکارز است ، 50 درصد قند و 50 درصد فروکتوز است این دو ماده در بدن پردازشهای متفاوتی دارند که می تواند سلامت ما را تحت تاثیر قرار دهد .

آیا میدانستید شکر اعتیادآور است ؟
مغز عاشق مواد شیرین است هرچقدر قند و شکر مصرف کنید مغز شما را تشویق به مصرف بیشتر می کند و شما را به آن وابسته تر می کند . قند در جریان خون به گلوکز تبدیل می شود .

قند شامل ماده ای است که برای بدن مضر است
فروکتوز به طور طبیعی در میوه ها و آجیل وجود دارد که برای سلامتی خوب نیست اگر میزان مصرف قند و شکر افزایش پیدا کند میزان مصرف فروکتوز نیز بالا میرود  این ماده در بدن هضم نمی شود و مستقیم وارد کبد می شود و از علل اصلی بیماری های کبد می باشد .

چقدر باید قند و شکر مصرف کنیم ؟
انجمن قلب امریکا توصیه می کند مصرف روزانه شکر برای مردان 9 قاشق چایخوری یعنی 38 گرم و برای زنان شش قاشق چای خوری یعنی 25 گرم باید باشد  و باید توجه کنید مقدار زیادی از قند از طریق مواد غذایی به بدن ما نیز منتقل می شود.
 
شکر پنهان
قند وشکر پنهان در اکثر غذاهای فراوری شده وجود دارد. حتی غذاهایی که بعنوان کم چرب تبلیغ می شوند حاوی قند اضافی به منظور افزایش طعم و مزه آن هستند، به جای چربی است. حتی اقلام مورد پسند مانند ادویه کاری و یا سوپ و سس آماده قند و شکر اضافه شده است. به طور متوسط، منوشیدنی های گازدار معادل هفت قاشق چای خوری شکر دارند.
 
چکار کنیم شکر کمتر مصرف کنیم ؟
بیشترین میزان مصرف قند و شکر بهمراه چای است  اگر بجای قند ، از مواد دیگری مانند عسل طبیعی ، خرما یا کشمش موقع چای خوردن استفاده کنیم می توانیم مصرف قند را کم کنیم .  غذاهای مانند عسل و خرما علاوه بر خاصیت شیرین کنندگی طبیعی دارای خواص دیگری برای بدن هستند . 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×