مقاله

دردها در بدن ما چه میگویند

گروه بندی:
2317 4


درد یک بیماری نیست، درد علامتی است که به ما می گوید  در جایی از بدن مشکلی وجود دارد. بعضی از این دردها آنقدر خطرناک هستند که نباید به سادگی از کنار آنها بگذریم و برخی از آنها اگر جدی گرفته شوند از مشکلات حاد دیگر جلوگیری میشود .سوزش کف پا 
بسیاری از  نمی دانند که مبتلا به بیماری دیابت هستند .  مشکلات عروقی و قلبی از نخستین نشانه های دیابت است. قند خون بالا سبب سوزش پا و نوک انگشتان می شوند که می تواند نشانه ای از آسیب های عصبی باشد. سوزش کف پا بخصوص در شب  و موقع خواب می توانند نشانه از مشکلات عروقی مانند چربی خون ، دیابت باشد که باید مورد توجه قرار گیرد .


کمردرد


کمر درد
درد در بخش فوقانی کمر را باید جدی گرفت. دلیل بیشتر  این درد ها به دلیل التهاب مفاصل یا همان آرتروز هستند . درد در بخش تحتانی کمر می تواند به حملات قلبی یا مشکلات شکم مربوط شود. یکی از خطرناک ترین علل کمر درد در بخش تحتانی مربوط به آئورت است که سبب درد شدید و ناگهانی می شود.
این افراد معمولا دچار مشکلات عروقی بوده ،فشار خون آنها بالاست و معمولا سیگاری هستند و دیابت دارند.

سردرد
 
سردرد ها
از کنار سر دردها  به راحتی نگذرید، حتما پیگیری کنید تا علت سردرد را پیدا کنید . ممکن است سردرد به دلیل علت های ساده ای مانند التهاب سینوس هایتان باشد٬ اما گاهی سردرد به علت های جدی تری مثل تومورها یا خونریزی مغزی ایجاد می شود. افرادی که احساس می کنند  دچار سر دردهای تشدید شونده شده اند  حتما باید به  پزشک مراجعه نمایند .
 

درد شدید شکم
درد شکم ممکن است به دلیل پارگی آپاندیس، سنگ صفرا، زخم معده، انسداد روده ها٬ یا مشکلات مربوط به لوز المعده باشد. در صورت داشتن درد شدید و ناگهانی در شکم حتما به پزشک مراجعه کنید.
 درد قفسه سینه، گلو و شانه
درد قفسه سینه می تواند نشانه ای از حملات قلبی باشد. در این حالت فرد احساس می کند جسم سنگینی روی سینه اش قرارداده شده است. این احساس معمولا دربخش بالایی قفسه سینه، گلو٬ چانه٬ شانه ی چپ یا بازو و شکم همراه با تهوع است.
ناراحتی در قفسه سینه ی زنان می تواند  دلایل دیگری مانند نفخ ،مشکلات معده. یا احساس ناراحتی شکمی نیز داشته باشد
 


پا درد
یکی از درد هایی که خطر کمتری دارد اما باید مورد توجه قرار گیرد. درد پا به دلیل ترومبوزور های عمقی است. حالتی که لخته خون در عروق پا سبب ایجاد درد می شود.این حالت می تواند جان افراد را تهدید کند زیرا که کنده شدن این لخته و حرکت به طرف قلب و مغز می تواند باعث ایجاد سکته های مغزی و قلبی شود. بی حرکتی ناتوانی یا مسافرت های طولانی مدت عدم تحرک کافی و بارداری از جمله دلایل ایجاد ترومبوزوریهاست.
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
 1. fatemeh 1395/09/06 11:01:00 ب.ظ

  سایتتون واقعا مفیده

 2. واحدی 1395/09/06 10:31:27 ب.ظ

  متشکر ازسایت جالب و مفید شما

 3. محسن 1395/09/06 09:41:51 ب.ظ

  عالیـــــــــــــــه دمتون ولرم

 4. آقایی 1395/09/06 09:12:20 ب.ظ

  دلیل سوزش زیر پا موقع خواب چیه

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×