مقاله

مرغ های هورمونی سرشار از بیماری های خطرناک

گروه بندی:
2998 5


مرغ یکی از  غذاهای پرمصرف در ایران محسوب می شود و هر خانواده ایرانی هرهفته حداقل چندین بار از مرغ استفاده می کند . بدلیل پرمصرف بودن این غذا ، برخی  شرکتهای برای تولید انبوه و سریع آن از روشهای مختلفی که معمولا ناسالم است  استفاده می کنند که باعث مشکلات زیادی برای جامعه و کشور می شوند .تحقیقات جدید در مورد مصرف مرغهای هورمونی خیلی نگران کننده است بطوریکه مصرف زیاد این نوع مرغها می تواند یکی از علل بروز سرطان  شناخته می شود . از عوارض دیگر تزریق هورمون به مرغ می توان به اختلالات هورمونی ،کیست رحمی اشاره کرد که زیاده روی در مصرف این نوع مرغها خسارت جبران ناپذیری را بخصوص برای خانمها بهمراه خواهد داشت .
بیش از نیم قرن از ورود داروهای  افزایش سرعت رشد در دامهای می گذرد . این داروها ها ، در تولید و رشد مرغ های خانگی سابقه ای ندارند و گفتنی است که این تجارت سود آور ، حاصل فکر سرمایه داران ، پیشرفت های نوین علمی و افزایش جمعیت بوده است .

موضوعی که باید به آن خیلی توجه شود تزریق آنتی بیوتیک ها زیر پوست حیوانات است . همانطور که می دانیم مرغ ها و سایر حیوانات پرورشی بعضا در شرایط نامناسب و در فضایی متراکم نگهداری می شوند و امکان شیوع بیماری میان آنها بسیار زیاد است . استفاده از آنتی بیوتیک ها برای مقاوم سازی مرغ ها و جلوگیری از بیماری آنها در برخی مرغداری ها گاهی دیده می شود . در این شرایط گاهی فاصله میان مصرف آنتی بیوتیک و ورود آنها به بازار به قدری کم است که گفته می شود به علت تجمع آنتی بیوتیک ها زیر پوست بهتر است پوست مرغ مصرف نشود .

 

منبع  : راستینه
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
 1. mehdizadeh 1395/09/09 03:49:22 ب.ظ

  سلام عکس مرغ ها و مرغذاری را کجا می تونیم ببینیم

 2. donya 1395/09/08 12:28:49 ق.ظ

  خیلی از اطلاع رسانی شما ممنونم از این کار خوب تون من چطور می تونم سفارش بدم لطفا راهنمایی کنید هر هفته دارید ؟

 3. شکوهی 1395/09/08 12:20:26 ق.ظ

  من چند سالی است که از مرغهای سالم وسبز استفاده می کنم خیلی راضی هستم حداقل میدنم چی دارم می خورم بیماری در کشور دارد بیداد می کند همه ان هم بخاطر مرغ است کسی هم نیست به فکر مردم باشد حداقل مردم به فکر خودشان باشند

 4. خابقی 1395/09/07 11:08:38 ق.ظ

  فرق مرغ های فروشگاه شما چیه ؟ واقعا سالمه ؟

 5. مرجان 1395/09/07 10:17:50 ق.ظ

  سلام تشکر از مطالب مفیدتون زنده باشید

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×