مقاله

چگونه می توانیم با مصرف غذای سالم پول بیشتری پس انداز کنیم

گروه بندی:
1761 3
 
کمی بیشتر فکر کنید .....  !؟ 
.
.
.
 
بله  ، همانطور که میدانید با وجودیکه قیمت غذاهای سالم از غذاهای معمولی بالاتر است اما  ما می تونیم با مصرف غذای سالم و طبیعی  پول بیشتری ذخیره کنیم . مصرف غذاهای صنعتی ، کنسرو شده و ناسالم باعث می شود که کم کم بدن ما دچار ضعف و ناتوانی شود و در برابر بیماری ها مقاومت خود را از دست بدهد.

حتی در یک روز سرد و برفی  ، احتمال مریض شدن افرادی که سوسیس و کالباس و غذاهای کنسرو شده مصرف می کنند بیشتر از افرادی است که غذاهای خود را کنترل می کنند چون این غذاها بعد از مصرف زیاد  باعث کاهش قدرت  سیستم ایمنی بدن می شوند . می دانیم که مریض شدن در ایران بدون هزینه نیست ، هزینه های درمان در کشور سرسام آور است در صورتیکه  قابل درمان یا داروی آنها پیدا شود.درصد کمی از بیماری ها ممکن است دلایل ژنتیکی یا خانوادگی  داشته باشند اما درصد بالای از آنها به  کیفیت زندگی و  رعایت سلامتی خودمان   برمی گردد.اگر به هزینه های درمانی ایران نگاهی کنیم ارزش حفظ سلامتی با مصرف درست و اصولی غذاهای سالم و اهمیت دادن به این موضوع مهم در زندگی کاملا مشخص می شود  و سعی می کنیم تا جایی که ممکن است از مصرف غذاهای ناسالم ، فست فود ، کنسروها و ... خودداری کنیم و بجای آن با صرف کمی هزینه بیشتر و وقت ، در حفظ سلامتی خود کوشا تر باشیم .         
 

 
هزینه برخی از بیماریها  در ایران  حال هزینه  مصرف غذای سالم چقدر برای  تمام می شود ؟

برنج یک غذای پرمصرف در ایران است فرق قیمت برنج معمولی و ارگانیک امروز در بازار حدود 4 هزار تومان است یک خانواده دو نفره بطور متوسط بین 10 تا 15 کیلو گرم برنج مصرف می کند کل تفاوت ماهیانه آن حدود 45 هزار تومان است . اما مشکلات غیر قابل جبرانی که برنجهای معمولی که با کمک سم و آفت کشها تولید شده ،برای ما ایجاد  می کنند قابل قیاس با 45 هزار تومان در ماه نیست.

بدون شک هدف همه ما داشتن یک زندگی  آرام ، پر از عشق و سلامتی برای خودمان و نزدیکانمان  است زمانی در اوج قدرت و جوانی به با ارزش ترین سرمایه خود هیچ توجهی نمی کنیم و هر نوع ماده غذایی را بدون دقت به کیفیت و میزان سلامتی آن مصرف می کنیم و زمانی متوجه  اشتباه خود می شویم که جای از بدن دچار عارضه می شود و سرمایه ای که برای آن سالها زحمت کشیده ایم باید براحتی هزینه  بی توجهی خود کنیم و علاوه بر هزینه  ، از آسایش زندگی خود را نیز از دست خواهیم داد.همین الان شروع کنید ،  تصمیم بگیرید  و به خود قول بدهید  که فقط وفقط  با دقت مصرف کنید ،  به کیفیت و سلامت چیزی که می خواهید بخورید   فقط توجه کنید  . مجبور نیستیم هر غذایی که به ما پیشنهاد می کنند بخوریم .  


 تهیه شده در گروه محلی فود
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. سحر 1395/09/15 03:59:29 ب.ظ

    تا الان حساب نکرده بودم کاملا درسته ما انقدر که هزینه درمان میدهیم هزینه غذای سالم نمیدیم عالی بود

  2. مدیر سایت 1395/09/15 03:58:16 ب.ظ

    باید عادتهای روزانه غذایی و زندگی را تغییر بدهید از کار کوچک شروع کنید موفق باشید

  3. مریم 1395/09/14 01:04:30 ق.ظ

    همه اینها رو میدونیم ولی نمیتونیم رعایت کنیم چکار کنیم؟

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×