مقاله

غذاها را چگونه بپزیم تا همه خواص ضد سرطانی آنها را جذب کنیم-قسمت دوم

گروه بندی:
1562 0


در بخش قبلی در مورد اهمیت نحوه پخت برخی از  غذاهای ضد سرطان برای تاثیر بیشتر خواص آن روی بدن صحبت کردیم . در این مقاله می خواهیم نحوه پخت چند غذای مهم دیگر را برای شما بازگو کنیم :

 
گوشت را با حرارت ملایم بپزید

گوشت یکی از مواد غذایی  پر مصرف در بین خانواده ها است . ما معمولا گوشت را به صورت کباب یا سرخ شده مصرف  می کنیم که اگر پختن آن با حرارت بالا باشد می تواند مواد سرطان زای تولید نماید که به DNA بدن آسیب برساند .بهتر است برای پیشگیری از سرطان ، گوشت با حرارت ملایم پخته شود
بدون شک پختن گوشت به زمان زیادی نیاز دارد ولی همیشه باید به دو نکته توجه کرد که با حرارت پایین پخته شود و به هیچ عنوان خام یا نیم پز مصرف نشود چون به شدت برای سلامتی بدن ضرر دارد.
  • گوشت پخته شده در فر و همین طور گوشت آبپز از بهترین نوع گوشت برای مصرف هستند.آهن موجود در سبزیجات را به غذای خود اضافه کنید

سبزیجات با برگهای سبز تیره حاوی نوعی آهن خاصی هستند که بدن ما  به سختی می تواند آن را جذب کند. آهن  موجود  در این سبزیجات بشدت  برای پیشگیری از سرطان موثر است. برای جذب کامل  این آهن بهتر است آن را با مواد غذایی سرشار از ویتامین C مانند لیمو ترش و پرتقال مصرف کنید. برای مثال اسفناج و موز خام حاوی این نوع آهن هستند. پس مصرف جدای سبزیجات ضد سرطان تاثیر زیادی در سلامت بدن نخواهد داشت.


برخی از میوه ها را باید با پوست بپزید

همواره میوه و سبزیجات مانند سیب زمینی ، پیاز ، بادرنگ و ... را با پوستشان بپزید. به علت اینکه باعث حفظ مواد غنی ضد سرطانی موجود در آنها می شود.
 

یک تغییر کوچک در عادات پختن می تواند تاثیر به سزایی در زندگی یک شخص داشته باشد و او را در مقابل بیماری های خطرناک مانند سرطان تا حد زیادی ایمن کند.
اجرا کردن روشهای نامبرده در قسمت اول و دوم این مقاله می تواند کیفیت زندگی شما و خانواده تان را ارتقا دهد.

تهیه شده در گروه محلی فود
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×