مقاله

ده خاصیت ضد بیماری روغن ماهی که هرکسی باید بداند

گروه بندی:
1684 0

غذاهای زیادی هستند که فواید گوناگونی برای ما دارند اما به سختی می توان  غذای را پیدا کرد که به اندازه روغن ماهی خاصیت و فایده برای بدن داشته باشد . روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که در کمتر غذایی وجود دارد.

ما می توانیم از طریق راههای زیر از فواید روغن ماهی استفاده کنیم :
1- از ماهی های مانند سالمون استفاده کنیم.
2-از طریق مکمل های روغن ماهی
3- قرص روغن ماهی

ده  خاصیت شگفت انگیز روغن ماهی
 
ده خاصیت ضد بیماری روغن ماهی


1-کلسترول خون را متعادل می کند.
امروزه مردم نسبتا  از کلسترول خون اطلاع دارند  و به سلامت سطح کلسترول در بدن  خود اهمیت می دهند . مصرف روغن ماهی می تواند به داشتن سطح کلسترول سالم در بدن کمک کند و می توان گفت که یکی از خواص اصلی روغن ماهی مانند سالمون  تعادل در کلسترول خون می باشد .

2-استقامت استخوانها را افزایش می دهد.
داشتن استخوانهای سالم برای سالمندان بخصوص زنان خیلی مهم است . استخوانهای قوی می تواند باعث پیشگیری از پوکی استخوان شود که در بین سالخوردگان یک بیماری شایع است  . به غیر از مصرف مواد غذایی کلسیم دار ، برای داشتن استخوانهای قوی لازم است روغن ماهی یا قرص روغن ماهی را استفاده نمایید . تحقیقات نشان می دهد که اسیدهای چرب موجود در روغن ماهی سالمون باعث تعادل در سطح کلسیم بدن می شوند.

3- زود پیر نمی شوید.
پیری چیزی است که هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند با این حال مردم هرکاری می کنند که عوارض ناشی از پیری را کم کنند .  ممکن است شما برای جوان ماندن پوست صورت از محصولات زیبایی و انواع کرم ها استفاده کنید.همچنین مصرف صحیح برخی از مواد غذایی می تواند باعث شادابتر شدن پوست شما شود . تحقیقات دانشمندان نشان می دهد با مصرف منظم روغن ماهی یا ماهی سالمون می توانید پوستی جوانتری داشته باشید.

4- باعث افزایش سرعت کاهش وزن می شود.
چاقی و اضافه وزن یک مشکل سلامتی است که تبدیل به یک تهدید در جامعه پزشکی شده است . این معضل برای هر گروه سنی می تواند خطرناک باشد و یافتن راهی برای کاهش وزن ممکن است کمی دشوار به نظر برسد . روشهای مختلف کاهش وزن و تمرینهای ورزشی می توانند به کاهش وزن کمک کنند ، در صورتکه  استفاده از روغن ماهی در کنار روشهای دیگر، می تواند سرعت کاهش وزن را بهبود بخشد .مثلا اگر در کنارتمرینات ورزشی ، از روغن ماهی یا مکلمهای آن استفاده کنید می تواند مفید باشد.

خواص ضد بیماری ماهی سالمون

5- باعث افزایش فعالیت مغز می شود.
اثرات بالا رفتن سن  ، علاوه بر  پوست و ظاهر، باعث پیر شدن مغز و سیستم عصبی انسان نیز می شود مطالعات نشان می دهد مصرف روغن ماهی پیر شدن مغز را کند می کند . افراد پیری که از روغن ماهی استفاده کرده اند از وضعیت شناخته شده ای به نام کوچک شدن مغز رنج نمی برند. این روغن به افراد سالخورده کمک میکند دچار آلزایمر و زوال عقل نشوند.

6-سلامت قلب را افزایش میدهد.
شرایط زندگی مدرن ، سلامت قلب میلیونها نفر زن و مرد در دنیا را تهدید می کند . برای کاهش مشکلات قلبی می توان از ماهی چرب یا مکمل روغن ماهی استفاده نمود . مطالعات دانشمندان نشان می دهد مصرف منظم  از اسیدهای  چرب امگا 3 موجود در روغن ماهی  به کاهش بیماری های قلبی در جامعه کمک زیادی می کند .

7- سیستم ایمنی بدن را قوی می کند.
روغن ماهی علاوه بر اینکه باعث کاهش وزن و بهبود سلامتی قلب و مغز می شود ، سیستم ایمنی بدن را در برابر سایر بیماری ها قویتر می کند  . افزایش ایمنی بدن باعث می شود در برابر سایر بیماریها مانند سرماخوردگی ، بیماری ها تنفسی و... قویتر شویم .

8- التهاب را کاهش میدهد.
شرایط التهابی مانند آرتریت ( التهاب مفاصل )  بسیاری از مردم در جهان  را تحت تاثیر قرار داده است . علاوه بر استفاده از روشهای درمان پزشکی ، می توان از روغن ماهی برای کاهش التهاب بدن استفاده کرد.

9 – روغن ماهی با استرس  و افسردگی مبارزه میکند .
مطالعات نشان می دهد که مصرف روغن ماهی برای کاهش اضطراب و افسردگی مفید است .محققان در دانشگاه کیس وسترن ایالات اوهایو معتقد هستند روغن ماهی می تواند خلق و خوی افراد را بهتر کند افرادی که ماهی می خورند کمتر از اضطراب و استرس رنج می برند .

10-باعث افزایش قدرت بینایی می شود.
افزایش سن باعث مشکلاتی در بینایی می شود خوردن روغن ماهی می تواند آنها را در مبارزه با بیماریهای مربوط به چشم کمک کند.
 
 و نکته پایانی
همانطور که مصرف روغن ماهی می تواند فواید زیادی مانند کاهش وزن داشته باشد اما مصرف بیش از حد آن نیز می تواند عوارضی برای انسان داشته باشد مثلا شما نباید از روغن ماهی بجای روغنهای گیاهی یا روغن نباتی در پخت و پز استفاده نماید . عوارض روغن ماهی زمانی که بیش از حد مجاز از آن استفاده می کنید نمایان می شود همچنین نباید هر نوع ماهی چرب را مصرف کنید چون برخی از گونه های ماهی آبهای عمیق حاوی سطوح بالای جیوه هستند و خوردن آنها می تواند سلامتی شما را تهدید نماید همچنین مصرف مکملها و قرصهای روغن ماهی باید با تحقیقات کافی انجام شود.

تهیه شده در گروه محلی فود

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×