مقاله

سه ویژگی مفید در روغن زیتون را بدانید

گروه بندی:
1525 0

فواید روغن زیتون

ویتامین E:

این ویتامین علاوه بر بهبود عملکرد بدن بعنوان یکی از ویتامینهای ضروری ، سبب مقاومت بدن در مقابل فساد اکسایشی و افزایش طول عمر آن می شود. مقدار این ویتامین در روغن زیتون بکر بیشتر است.

پلی فنل ها :

این ترکیبات علاوه بر افزایش مقاومت روغن اثر مهمی بر کاهش رادیکالهای آزاد موجود در بدن دارند که سبب افزایش مقاومت به برخی از انواع سرطانها ، پیری و چروکیدگی پوست میشوند و این ترکیبات در روغن زیتون بکر بیشتر وجود دارند . 

رنگدانهای از خانواده کاروتن ها - از جمله رنگدانه های مفید موجود در این روغن است که به لوتنین می توان اشاره کرد. این ترکیب نقش مهمی در بهبود عملکرد بینایی انسان دارد .

اسیدهای چرب:

ترکیب های چرب روغن زیتون این روغن را از نظر تغذیه و کاربرد منحصر بفرد می سازد و میزان کم اسیدهای جرب اشباع ، مقدار بالای اسید چرب تک غیراشباعی ،  در کنار مقدار متوسط اسیدهای چرب چند غیر اشباعی ، علاوه بر عملکرد مناسب روغن از دیدگاه تغذیه ای مقاومت روغن را در مقابل فساد اکسیداتیو افزایش می دهد به گونه ای که آن را علاوه بر مصرف در انواع سالادها برای پخت وپز و سرخ کردن سطحی مناسب میسازد.

فواید روغن زیتون در طب سنتی :

روغن زیتون صفرا را آشکار و بلغم را از بین می برد و  اعصاب را تقویت میکند . روغن زیتون برای افرادی که طبع سر و تر دارند مناسب است و به همراه غذا مقداری روغن زیتون میل کند.


شورای ملی زیتون ایران

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×