مقاله

چه غذاهای در ایران ارگانیک هستند و از کجا می توانیم آنها را بخریم ؟

گروه بندی:
4559 0

 

فروشگاه محصولات ارگانیک

بطور کلی غذاهای  ارگانیک یا طبیعی به غذایی گفته می شود که بدون  استفاده از آفت کش ها و کودها شیمایی و ترکیبات اصلاح شده ژنتیکی تولید شده باشد و غذاهای سالم ، غذاهای هستند که میزان باقیمانده سموم کشاورزی در آنها در حد استاندارد است  و سیستم ایمنی بدن قادر به تجزیه و دفع آنها از بدن می باشد.

همه ما میدانیم که هر چیزی، طبیعی اش خوب  است و غذاهای طبیعی طعم و مزه بهتری دارند . این روزها پیدا کردن مواد غذایی ارگانیک وطبیعی  در شهرها خیلی سخت شده است . از طرف دیگر دولت برای تنظیم بازار مجبور به افزایش تولید می باشد و به کشاورزان یارانه های مختلفی برای خرید کود های شیمایی و آفت کشها پرداخت می کند تا محصول بیشتری تولید نمایند .

مدتی است که  مصرف مواد غذایی ارگانیک و طبیعی در ایران داغ است . همه ما اهمیت مصرف غذاهای ارگانیک را روی سلامتی خودمان آگاه هستیم و از طرفی ما هرگز نمی توانیم سبد غذایی خود را بصورت کامل با غذاهای ارگانیک وطبیعی پر کنیم چون تهیه همه غذاها از نوع ارگانیک و طبیعی ان در همه فصول سال در ایران غیر ممکن است .بدلیل اهمیت مصرف غذاهای ارگانیک و قیمت آنها ، برخی از تولید کنندگان سودجو از این فرصت استفاده می کنند و کلمه  ارگانیک وطبیعی را در برچسب محصولات خود بدون هیچگونه مجوز رسمی قید میکنند .

باید دقت کنیم که در  ایران بدلیل وجود برخی  محدودیتها  در کشاورزی ارگانیک ، غذاهای ارگانیک خیلی کم  تولید می شوند که برخی از  این غذاها شامل :  برنج ، روغن زیتون ، روغن آفتابگردان ، برنج قهوه ای ، خرما ، عسل ، چای ،سیب زمینی،انار ، کیوی،پسته میباشند که تحت نظارت و با مجوز رسمی در ایران تولید  می شوند.

همینطور محصولاتی مانند مرغ ، گوشت ، حبوبات ، بیشتر انواع میوه های درختی ، ماهی ، سبزیجات ،پیاز نوع ارگانیک آن در ایران  وجود ندارد اما نمونه های سالم و طبیعی آن توسط برخی  تولید کننده های تولید و در فروشگاههای مختلف عرضه می گردند .

انجمن ارگانیک ایران متولی کنترل و تایید فروشگاههای عرضه کننده محصولات ارگانیک در کشور است .اسامی این فروشگاهها در سایت انجمن ارگانیک با ادرس و تلفن معرفی شده اند . که در بین آنها  محلی فود هم بعنوان تنها فروشگاه اینترنتی عرضه کننده مواد غذایی سالم و ارگانیک در ایران و تحت نظارت انجمن ارگانیک ایران معرفی شده است که شما  می توانید به آسانی  از هر جایی   مواد غذایی ارگانیک و طبیعی مورد نیاز خود را بصورت آنلاین سفارش دهید و بدون هیچ هزینه ای اضافی درب منزل تحویل بگیرید .

 

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×