مقاله

سرکه سیب را چگونه مصرف کنیم؟

گروه بندی:
1974 1

سرکه سیب طبیعی
 

سرکه سیب بعنوان یکی از غذاهای طبیعی کامل شناخته می شود . این نوع سرکه از سیب رنده شده تهیه می شود به اینصورت که ابتدا سیب را رنده و عصاره آن را جدا می کنند و به حال خود میگذارند تا برسد  سرکه سیب اگر بصورت طبیعی تهیه شود به رنگ قهوه ای روشن است . سرکه سیب یک منبع سرشار از پتاسیم است .

سرکه سیب باعث از بین رفتن مواد سمی و زاید بدن می شود همچنین باعث تقویت دستگاه گوارش و کاهش ناراحتی کلیه و مثانه میشود. افراد می توانند برای رفع سنگهای صفراوی ، کوچک شدن پروستات و بهبود آرتروز ، رفع یبوست از سرکه سیب طبیعی استفاده کنند.

نوشیدن سرکه سیب قبل از غذا به کاهش وزن کمک می کند کارشناسان توصیه می کنند مصرف مخلوط سرکه سیب و آب بعنوان یک عامل بازدارنده اشتها عمل کرده و به افراد کمک می کند تا کمتر مواد خوراکی در بین روز مصرف کنند .

مطالعات نشان داده‌اند که سرکه سیب باعث کاهش وزن و شاخص توده بدنی ، اندازه دور کمر می شود.افراد چاقی که روزانه نوشیدنی حاوی یک یا دو قاشق سوچخوری سرکه سیب مصرف کرده‌اند بعد از 12 هفته یک تا دو کیلو وزن کم کرده اند.

نحوه مصرف سرکه سیب:

دو قاشق چایخوری سرکه خالص سیب را با یک قاشق چایخوری عسل و یک لیوان آب با هم مخلوط و میل کنید. ثابت شده سرکه سیب طبیعی یکی از بهترین عوامل سالم و شاداب نگهداشتن بدن است. بهتر است سرکه سیب با یک لیوان بزرگ آب رقیق شود.

مواد تشکیل دهنده سرکه سیب

سرکه سیب سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و آنزیم های مختلف است . کلسیم ، پتاسیم از جمله مواد مغذی ای هستند که بعد از تخمیر سیب همچنان در آن باقی می ممانند و قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارند. اسید استیک موجود در سرکه سیب باعث افزایش جذب مواد معدنی غذاها در بدن می شود همچنین اسید استیک موجب کاهش اشتها  ، افزایش متابولیسم و کاهش ابقا آب می شود. فواید کاهش وزن سرکه سیب بدلیل وجود رشته های پروتئینی موجود در سرکه ارگانیک است که متشکل از سلولز و اسید استیک است ،این رشته ها حاوی باکتری های مفیدی هستند که خواص متعددی به سرکه سیب ارگانیک و تصفیه نشده می بخشند.

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. مهران‌شکری 1397/12/21 12:11:25 ب.ظ

    سلام دنبال سرکه سیب مرغوب هستم شما دارید میشه بگید برای کجا ستت

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×