مقاله

چرا باید از مصرف سبزیجات ناسالم و بیماری زا خودداری کنیم ؟

گروه بندی:
1440 0

مضرات سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی بر سلامت انسان‌ها

با گسترش استفاده از سموم و کودهای شیمیایی، میزان ابتلا به برخی از بیماری های هولناک از جمله سرطان و انواع آلرژی در میان مردم افزایش چشمگیری پیدا کرده است. پزشکان و کارشناسان کشاورزی و تغذیه با مشاهده این وضعیت دست به کار شدند تا حداقل شرایطی پیش بیاید که در آن مواد غذایی مصرفی مردم به منبعی برای ابتلای آن‌ها به بیماری‌های مختلف نشود.

ریشه بسیاری از این مشکلات جسمی که در موارد زیادی موجب مرگ نیز می‌شوند، در سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی است که باید از چرخه کشاورزی حذف ‌شوند. این حذف منجر به تولید مواد غذایی خالص می‌شود که حداقل بیماری های مختلف را به انسان منتقل نمی کند.

یکی از خوراکی هایی که مصارف بسیاری میان ایرانیان دارد، انواع سبزی‌ها و میوه‌ها هستند که به دلیل ویتامین ها و مواد معدنی که در آن‌ها وجود دارد، یکی از عوامل سلامتی بدن به حساب می‌آیند. به شکل معمول در کاشت و پرورش این میوه ها به قدری از مواد شیمیایی استفاده شده است که نخوردن آن از خوردن آن بهتر است. برای این که بتوان از مضرات این محصولات بر بدن کم کرد، استفاده از میوه ها و سبزیجات ارگانیک و سالم  توصیه می‌شود. این میوه‌ها و سبزیجات با استفاده از خاک و کودهای گیاهی و حیوانی به عمل می‌آیند و از آفتکش‌های بیولوژیک و شیمایی برای از بین بردن حشرات و آفات آن‌ها استفاده نمی‌شود.

 

سبزیجات سالم

از دیگر عواملی که باعث افزایش آمار ابتلا به بیماری‌های گوناگون در افراد می‌شود، استفاده از میوه ها و سبزیجاتی است که در پروسه برداشت و توزیع در بازار برای مدت زیادی مانده‌اند. این محصولات در چرخه معیوب توزیع می‌مانند و بسیاری از خواص خود را از دست می‌دهند. برای این که چنین اتفاقی برای محصولات کشاورزی پیش نیاید و آن‌ها به صورت مستقیم به دست مصرف کنندگان برسند باید واسطه‌ها را حذف کرد. به این ترتیب، محصولات زودتر به دست مصرف کنندگان می‌رسند. یکی از ویژگی های وبسایت محلی فود رساندن مواد غذایی سالم، تازه و ارگانیک به دست مشتریان بدون واسطه های معمول است.

چگونه می‌توان سلامت را به تغذیه خانواده بازگرداند؟

برای این‌که سلامتی به افراد خانواده بازگردد، باید در تغذیه و رژیم غذایی آن‌ها بازنگری مجدد صورت داد. حذف مواد غذایی که به سلامت بدن آسیب می‌زنند، یکی از کارهایی است که برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری های مختلف از جمله ناهنجاری ها و مشکلات گوارشی، پوستی و قلبی باید انجام بگیرد.

از جمله مسائلی که در مورد محصولات دامداری و کشاورزی بسیار مورد توجه است، موضوع ارگانیک و یا غیر ارگانیک بودن این محصولات است. این موضوع به دلیل گسترش بیماری های مختلف زنگ خطر را برای کارشناسان امر سلامت و تغذیه به صدا درآورده است. این کارشناسان به دنبال راهی هستند که محصولات غذایی که موجب افت کیفیت زندگی انسان ها می‌شوند را از چرخه تغذیه حذف کنند و مواد خوراکی سالم، طبیعی و ارگانیک را به سبد غذایی خانواده اضافه کنند تا علاوه بر ایجاد نشاط، سرزندگی و سلامت در کشور به واسطه این موضوع شاهد پرورش نسلی سالم و کارآمد باشیم.

وجود سلامت عمومی بین افراد جامعه نه تنها روحیه کار و تولید را اعتلا می‌بخشد، بلکه موجب صرفه‌جویی در هزینه های درمانی می‌شود. این بودجه های درمانی در نهایت می‌توانند در سایر بخش های صنعت و اقتصاد سرمایه گذاری شوند و موجبات پیشرفت جامعه را فراهم نمایند.

سبزیجات سالم و ارگانیک

 

آیا سبزی‌ها و میوه‌جات تازه و سالم به سلامتی انسان کمک می‌کنند؟

بدون شک مصرف میوه و سبزی سالم یکی از شروط حفظ سلامتی در افراد است. این نوع از محصولات به دلیل تازگی و طبیعی بودن بیشترین میزان ویتامین، مواد معدنی و آلی را در خود دارند و از این رو کمبودهای بدن را برطرف می‌کنند. برای این که افراد خانواده دچار بیماری های ناشی از کمبود مواد ضروری برای حیات نشوند، باید میوه و سبزی تازه و ارگانیک مصرف کنند. میوه و سبزی تازه همچنین در سرزندگی و شادابی افراد خانواده نیز تأثیرات بسزایی دارد و انرژی آن ها را برای انجام کارهای روزانه و فعالیت ها به حداکثر می‌رساند.

محلی فود وبسایتی است که به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن مواد غذایی سالم، تازه، طبیعی و ارگانیک را به دست مشتریان می‌رساند. به دلیل حذف واسطه‌ها در فرآیند خرید از محلی فود، قیمت ها بسیار منطقی و مقرون به صرفه خواهد بود.

 

تهیه شده در محلی فود - انتشار مطلب فوق با ذکر منبع (محلی فود) بلامانع است . 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×