مقاله

بعضی وقتها نخوردن بهتر از خوردن است

گروه بندی:
1756 1

غذاهای ناسالم

 

بدن ما برای رشد ،بقا و انجام فعالیتهای روزانه نیاز به انرژی، مواد مغذی و ویتامینهای مختلفی دارد . ما از طریق خوردن مواد غذایی مختلف انرژی لازم برای انجام کارها را بدست می آوریم. هر ماده غذای بخشی از مواد مغذی و ویتامینهای مورد نیاز بدن را تامین می کند و در صورت نرسیدن آن ماده غذایی ،بخشی از بدن قادر به انجام درست وظایف خود نمی باشد . ما شیر میخوریم تا کلسیم ، ویتامین دی و.. را به بدن خود برسانیم یا گوشت می خوریم که پروتئین لازم را دریافت کنیم و یا خیلی از غذاهای دیگر را برای اهداف خاصی مصرف می کنیم .

برخی  از مواد غذایی علاوه بر تامین مواد مغذی بدن ، خواص درمانی دارند ما آنها را برای درمان یا پیشگیری از یک بیماری یا چند بیماری خاص مصرف می کنیم مثلا ما عسل را برای جلوگیری از سرطان یا دیابت می خوریم یا روغن زیتون را برای بهبود عملکرد سیستم گوارشی یا تقویت مو و پوست و... مصرف میکنیم  یا اینکه چای سبز را برای خاصیت لاغری و ضد سرطان بودن آن  می نوشیم و خیلی از مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی دیگر را برای اهداف خاصی مصرف میکنیم.

 

سبزیجات سمی

با افزایش جمعیت کشور ، کاهش منابع کشاورزی ، کمبود  نیروی کار ماهر و متعهد ، عدم کنترل صحیح و دلسوزانه به بخش مواد غذایی در کشور باعث شده است عده ای سود جو حتی با تاییدیه مراجع ذیصلاح اقدام به تولید، بسته بندی و عرضه موادغذایی تقلبی ،تراریخته و ناسالم در کشور نمایند. سبزیجات را با آبهای آلوده آبیاری می کنند . اب لیمو را با اسیدهای خطرناک تولید میکنند . با ترکیب اب و شکر عسل می سازند و با روغن پالم صنعتی شیر پرچرب تولید میکنند یا حتی محصولات معمولی را بجای محصولات ارگانیک در جعبه های سبز رنگ  بسته بندی می کنند و  به مردم می فروشند!

سوالی که برای من و حتما برای شما هم پیش می آید این است :

آیا خوردن این مواد غذایی ناسالم  فایده‌ای هم دارد ؟

یا نخوردن آنها بهتر از خوردن آنها است ؟

وقتی قرار است ما  با خوردن سبزیجات و میوه‌جات ، انوع ویتامینهای و موادمغذی که در پیشگیری از خیلی از بیماری ها موثر و مفید هستند، جذب کنیم ، آیا  مصرف سبزیجاتی که با فاضلاب و سموم شیمایی خطرناک تولید شده اند یا میوه های که برای تولید  آنها از هورمون استفاده میشود،می تواند به بدن ما کمک کند که بیمار نشود؟ یا خودشان عامل هزاران مرض ناشناخته دیگر میشوند ؟

آیا روغن زیتونی که با روغن نباتی یا روغن سویا و مواد  دیگر ترکیب شده است، خواص واقعی ودرمانی بی نظیر روغن زیتون را دارد ؟

 

روغن زیتون ارگانیک

وقتی قرار است مادر مریض من با خوردن عسل، قوتی بگیرد ، آیا عسلی که به صورت صنعتی در خط تولید کارخانه با ترکیب آب ، شکر و مقداری رنگ و اسانس  تهیه  می شود می تواند روی علاج او تاثیری داشته باشد ؟و یا اینکه  من عسل می خورم تا قویتر باشم و از ابتلا به  بیماری های خطرناک پیشگیری کنم ،اما مصرف عسلهای تقلبی و صنعتی چه عوارضی را برای بدن من ایجاد می کند ؟ آیا خوردنش بهتر است یا نخوردنش ؟

آیا چای که با سموم شیمایی و دیگر آلایندهای کشاورزی در خارج از کشور تولید می شود و برای تغییر طعم و رنگ آن از مواد شیمایی استفاده شده است ، آیا می تواند برای من مفید باشد ؟ یا با نوشیدن این چای، بیماریهای  دیگر را هم به بدن خود منتقل می کنم ؟

به بچه هایمان توصیه میکنیم برای داشتن استخوانهای قویتر شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنند ، آیا مصرف شیرهای تولید شده با شیرخشک ، افزودنی ها  و روغن‌پالم می تواند از بچه های‌مان ،انسانهای سالم با قدرت بدنی ایده‌آل  در آینده بسازند؟ یا بدن نحیف آنها را هر روز ضعیف ،ضعیف  تر میکنند؟

شیر سالم برای کودکان

 

اینجاست که به  خودم می گویم : برادر ! اینها  که نخوردنشان بهتر از خوردنشان است...!

کمی می پرسم ،  جستجو میکنم و برای این پرسش بزرگ دنبال راه حل میگردم  ! پس چی بخورم ؟

 و بعد از مدتی جستجو کردن  و نیافتن جایگزین مناسب و مطمئن و همینطور جامعه‌ای  که بی پروا و بدون توجه به عوارض این مواد غذایی ، همراه با آنها  دوباره مجبور میشوم همان سبزی آلوده را که میدانیم چگونه تولید شده است  ، هر روز بیشتر مصرف کنم .

 

مرد سالم

 

بعد از مدتی هم به خودم میگم زیاد سخت نگیر  رضا  !  تا اینجا که چیزی مان نشده بعدش هم نمی شه !! اما دل غافل که این همه سم که هر روز می خورم یک روزی عوارض خودش رو به من نشان خواهد داد ! پناه بر خدا ....

همیشه سالم و تندرست باشیم

 

رضا کلانتری- محلی فود – کپی با ذکر منبع ( محلی فود) بلامانع است.

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. مهدی 1396/05/06 08:05:47 ق.ظ

    خیلی عالی بود

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×