مقاله

چرا باید از آلودگی هوا گلایه کنیم ، وقتی غذای ناسالم می خوریم ؟

گروه بندی:
1434 0

همه ما میدانیم سیگار کشیدن خوب نیست چون دود سیگار حاوی هزاران ماده سمی و خطرناک است که وقتی وارد بدن میشوند  به سلامتی ما ضرر میرسانند . وقتی غذا می خوریم میز خود را تمیز میکنیم و  با ظرف و قاشق تمیز غذا می خوریم چون ظروفی که تمیز نیستند حاوی میکروبهای خطرناکی هستند و ممکن است به بدنمان آسیب برسانند. زمانی که در شهرهای پر از دود و آلوده زندگی میکنیم همیشه نگران سلامتی خود هستیم و مسئولان را متولی حل این معضل میدانیم و تلاش می کنیم که کمتر در محیط های آلوده قرار گیریم و   این حق انسانی ماست که از خودمان و سلامتی خود مراقبت کنیم.

اما می خواهم یک سوال بپرسم :

چقدر ممکن است  غذای که هر روز میخوریم  پاک ، تمیز باشد ؟

 

عوارض غذای ناسالم

 

امروزه میوه ها ، سبزیجات ، گوشت ،مرغ و... همه غذاها که به شیوهای عادی  تولید می شوند در معرض سموم و مواد شیمیایی خطرناک قرار دارند . بیشتر کشاورزان برای از بین بردن علف های هرز مزارع و باغات از سموم شیمیایی استفاده می کنند حتی اگر چند هفته قبل از برداشت محصول از این سموم استفاده شود مقداری از آن در محصول رسوب خواهد کرد.همچنین محصولات کشاورزی با آفاتهای زیادی درگیر هستند کشاورزان برای از بین بردن این آفات از سموم و مواد شیمیایی استفاده می کنند. تمامی این سموم در بافت محصول باقی میماند .همینطور  دامداران معمولی برای درمان دامهای خود از داروها و آنتی بیوتیکها استفاده می کنند این داروها حتی بعد از ذبح حیوان در بدنش باقی می ماند .

تمامی این مواد زمانی که از آنها مصرف میکنیم  وارد بدن مان میشوند و بعد از مدتی با افزایش ورود این مواد سمی به بدن ، سلامتی ما با خطر جدی مواجه خواهد شد.

 

سبزیجات آلوده

 

اگر هر روز غذاهای که می خوریم حاوی این همه سم و مواد شیمیایی است و با انتخاب ما وارد بدن ما می شوند پس چرا از آلودگی هوا گلایه میکنیم ؟  ما هوای پاک می خواهیم تا بتوانیم زندگی سالمتری داشته باشیم پس چطور در انتخاب غذای خود که انتخاب آن در اختیار خودمان است دقت بیشتری نمی کنیم ؟و از خوردن غذاهای ناسالم ، با سموم شیمایی بالا، افزودنی ها و مواد نگهدارنده خطرناک اجتناب نمی کنیم ؟ آلودگی هوا چه عوارضی برای بدن ایجاد می کنند ؟ همه آنها بی سروصدا توسط غذاهای ناسالم و بی کیفیت امروزی  ایجاد میشوند.

ما هر روز غذاهای مختلفی را در اندازه های متفاوت ،برخی را زیاد و برخی را کمتر، مصرف میکنیم  . شاید در ایران برای ما این امکان وجود ندارد که تمام سبد غذایی خود را طبیعی ، سالم و ارگانیک کنیم ولی می توانیم غذاهای پرمصرف مانند برنج ، نان ، لبنیات ، روغن ، مرغ  ،حبوبات را خیلی راحت از  نوع سالم و بدون سم استفاده کنیم این مواد غذایی سالم و ارگانیک خوشبختانه در ایران وجود دارند .

ما در محلی فود مصمم هستیم به هموطنان خود کمک کنیم  تا انواع غذاهای سالم ، طبیعی و ارگانیک مطمئن  در ایران را، در کوتاهترین زمان ممکن ، بالاترین کیفیت و بهترین خدمات در سراسر کشور تهیه کنند ، تا شاهد کاهش بیماری ها ،رشد سلامت و شادابی جامعه و خانواده  خود باشیم .    انشاالله 

تهیه محلی فود - انتشار با ذکر منبع بلامانع است .

 

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×