مقاله

200 نوع بیماری منشا غذایی دارند

گروه بندی:
1813 1

زیست آنلاین : ما با خوردن محصولاتی که سم و کود در آنها استفاده شده است خودمان را در معرض مرگ تدریجی قرارداده ‌ایم و از این مساله غافلیم.

دکتر حسین محمودی عضو پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی  با اشاره به اینکه دویست نوع بیماری وجود دارد که منشاء غذایی دارد گفت  : وقتی اعلام می شود که مازندران رتبه اول سرطان گوارش در ایران را دارد نمی توانیم مواردی مانند سرطان گوارش را عامل آن بدانیم زیرا این استان مشکل آب و هوایی ندارد. به همین دلیل باید برای پیدا کردن این مشکل به تغذیه خودمان نگاهی بینداریم . موضوعی که دقت در آن نشان می دهد که ما راه تغذیه مان را به بیراهه رفته ایم .

 

مضرات سموم کشاورزی
وی که درجشنواره غذای ارگانیک- زندگی سالم  حضور داشت در ادامه افزود : در زمان های قدیم و در سرزمین ایران و یونان رسم بر این بود که کسی را که می خواستند از بین ببرند و بکشند با خوراندن سم این کار را انجام می دادند و او در دم از دنیا می رفت . اما روش دیگری هم وجود داشت که مقدار کمی سم به فرد خورانده می شد و کم کم بر اثر تاثیر سم طی چند ماه فرد از پای در می آمد و از دنیا می رفت .این دقیقا کاری است که خودمان داریم به سر خودمان می آوریم و از ان بی خبریم
این استاد دانشگاه در ادامه افزود : ارگانیک بر روی دوبال حرکت می کند یکی سلامت افراد یکی سلامت محیط زیست.
متاسفانه سم و کود که انسان ها تهیه  ان را به دست گرفته اند و با ان نابودی بشر را رقم می زنند به صورت زنجیره عمل می کند و با مصرف کردن از بین نمی رود و دوباره به این چرخه بر می گردد .
وی در ادامه تصریح کرد :استفاده از سموم عطر و طعم غذاها را از بین می برد و این باعث می شود که ما از خوردن غذا هیچ لذتی عایدمان نشود این در حالی است که فواید و ویتامین های موجود در محصولات غذایی نیز با این کود و سم ها از بین می رود.
محمودی با اشاره به ارزش خاک تاکید کرده وادامه داد: اگر حساب کنیم که هر تن خاک 28 دلار قیمت داشته باشد باید به این فکر کنیم که ما با استفاده از کود و سم چه ضرر میلیاردی به این منابع مهم زندگی وارد می کنیم و به این کار بحران سلامتی را نیز برای خودمان ایجاد می کنیم .
وی با اشاره به اینکه 42 هزار هکتار سهم کشاورزی ارگانیک است افزود : این در حالی است که 13 میلیون هکتار زمین زیر کشت کشاورزی قرار دارد و ورود به حوزه ارگانیک می تواند هم درآمدزایی بیشتری داشته باشد و هم اشتغالزایی ایجاد کند و معضل بیکاری را حل کند زیرا کشاورزی ارگانیک جدابیت بالایی دارد و به همین دلیل جوانترها با رغبت وارد این عرصه می شوند میانگین سنی فعالان در این عرصه بین 35 تا 40 سال است. در این نوع کشاورزی سم و کود حذف شده و جای ان را کودهای طبیعی وزیست سازگار می گیرد.
در واقع می توان گفت کشاورزی ارگانیک بر اساس استاندارد است و وقتی کشاورزی ارگانیک رونق بگیرد صنعت بسته بندی،فروش و صادارات آن نیز می تواند در کنار ان به وجود بیاید و تحولی بزرگ ایجاد کند .

لینک خبر : زیست آنلاین

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. بدون نام 1396/05/18 07:39:51 ب.ظ

    سلام تشکر از اطلاع رسانی شما . مسئولین باید بیشتر به فکر مردم باشند با این همه نعمتی که خدا به ایران داده اما بحران غذا داریم

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×