مقاله

عسل خوب چه ویژگی‌هایی دارد و از کجا باید تهیه کرد؟

گروه بندی:
1858 2

عسل خوب چه ویژگی‌هایی دارد و از کجا باید تهیه شود؟

همه ما «بامزی» شخصیت کارتونی محبوب دوران کودکی را به یاد می‌آوریم که وقتی معجون عسل را می‌خورد، انجام هر کاری برایش ساده می‌شد. کمتر کسی است که عسل، این ماده غذایی خوش‌مزه و مقوی، را دوست نداشته باشد. افراد با توجه به خواصی که این خوراکی دارد، سعی می‌کنند آن را به نحوی در مواد غذایی خود بگنجانند. اما این روزها با تنوع و تغییراتی که در تهیه تمام محصولات غذایی همچنین عسل به وجود آمده است، تشخیص عسل اصل از عسلی که روند طبیعی تهیه را طی نکرده است، کار راحتی نیست.

 

 

بامزی عسل

وقتی محصولات غذایی در زمان تهیه مواد شیمیایی و افزودنی به آنها اضافه شود و محصولات کشاورزی که برای پرورش آنها کود شیمیایی استفاده شده است، از خواص لازم برخوردار نخواهند بود. در واقع، انتظاراتی که شما از یک ماده غذایی دارید را برآورده نمی‌کنند و گاهی حتی علاوه بر اینکه مفید نیستند، متأسفانه ممکن است به بدن شما آسیب هم بزنند و مشکلاتی را برای شما ایجاد نمایند.

برای اینکه بتوانید عسل اصل را از تقبلی تشخیص دهید، نیاز دارید که در کل چیزهایی درباره عسل بدانید. برخی به این باور غلط اعتقاد دارند عسلی که بلورین، ته‌نشین و کدر و رنگ کهربایی تیره می‌شود اصل نیست و عسل طبیعی صاف و شفاف است. یا مثلاً اگر قاشقی از عسل برداشته شود و قطراتی که سرازیر می‌شود باریکه‌ای پیوسته باشد، نشانه اصل بودن عسل است. 

 

راه‌های صحیح تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

بهترین راه تشخیص عسل طبیعی استفاده از روش‌های آزمایشگاهی است. میزان ساکاروز عسل طبیعی زیر ۵ درصد است و اگر عسل به شکر افزوده شود، ساکاروز آن بیشتر از حد ذکر شده است که در آزمایشگاه قابل تشخیص است. همچنین، رطوبت آن زیر ۱۸٫۶ درصد و PH آن بین ۳٫۴۲ تا ۶٫۱۰ باشد و یک کیلوگرم آن حدود ۳۲۵۰ کالری انرژی دارد. جالب است بدانید که عسل طبیعی بعد از مدتی شکرک می‌زند.

اما روش‌های تشخیصی هم برای مصرف‌کننده وجود دارد. یکی از راه‌های تشخیص این است که مقداری عسل را در یک لیوان آب سرد بریزید. عسل طبیعی کاملاً حالت چسبندگی خود را حفظ می‌کند و دیر در آب سرد حل می‌شود، ولی عسل تقلبی به سرعت در آب حل می‌شود.

از روی قیمت عسل هم می‌توانید تا حدودی به کیفیت آن پی ببرید. هرگز عسل طبیعی با توجه به فرآیندی که طی می‌کند، ارزان به فروش نمی‌رسد.

رنگ عسل‌ها با توجه به منطقه و گل مصرفی زنبورها فرق دارد که می‌تواند سفید، زرد نارنجی، زرد مایل به سبز طلایی، کهربایی و عقیقی متمایل به قرمز و قهوه‌ای متغیر است. 

 

عسل طبیعی

 

یکی از مهم‌ترین راه‌های تشخیص عسل طبیعی طعم آن است که عسل علاوه بر شیرین بودن، مزه خاص و ویژه‌ای دارد که تنها مختص عسل است و مزه‌ای تکرارنشدنی است که در هیچ چیز دیگر آن را تجربه نخواهید کرد. اگر یک بار طعم واقعی عسل طبیعی را بچشید و سرزندگی پس از مصرف آن را در زندگی خود لمس کنید، هرگز اصل تقلبی مصرف نمی‌کنید.  

یکی از مهم‌ترین را‌ه‌های تهیه عسل طبیعی خرید از فروشنده و زنبوردار مطمئن و صادق است. شما می‌توانید برای تهیه عسل طبیعی و سالم از طریق وبسایت محلی فود اقدام کنید. محلی فود عسل طبیعی ،خالص و ارگانیک را بدون هیچ افزودنی برای فروش در وبسایت خود گذاشته است. این عسل به وسیله تیم محلی فود مورد آزمایش قرار گرفته است و این اطمینان را به شما می‌دهد که اصل خالص خریداری خواهید کرد. عسل آویشن ارگانیک در بسته 900 گرمی نیز در این وبسایت عرضه می‌شود که قرمز متمایل به تیره است که تمام خواص گیاه آویشن را در خود دارد که حاوی خواص درمانی آن در درمان سرفه و گلودردها است.

 

تهیه شده در محلی فود - کپی و انتشار با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×