مقاله

نمره ده نمره قبولی است

گروه بندی:
1978 1

چند بار در مدرسه یا دانشگاه زمانی که دانش آموز یا دانشجو بودید نمره ده گرفتید ؟ یادتون میاد  یک درسی را وقت نکردید یا به آن علاقه ای  نداشتید  همیشه لب مرز پاس کردید  چه حسی داشتید؟  از خطر تجدیدی یا مردود شدن عبور کردید و رفتید برای ترم بعد با یک روحیه عالی و پیش خودتون گفتید خدایا شکرت که ده رو گرفتم و برای من اتفاقی نیافتاد.

 

نمره ده برای  محصولات سالم

این مثال برای همه ما در زمانهای که از دست ما کاری برنمیاد  و نمی تونیم شرایط رو تغییر بدیم خیلی خوبه . در مورد غذا این روزها اخبار زیادی میشنویم صنعت غذا در بخشهای مختلف از لبنیات ، برنج ، مرغ ،سبزیجات و... دارای شبه های زیادی است که هم آن را شنیده ایم نمره ای که به بیشتر این غذاها میدهیم شاید زیر ده باشه بیشتر آنها از نظر ما مردود هستند اما هر روز آنها را مصرف میکنیم و برخی از غذاهای دیگر  هم  هستند که واقعا می تونیم در این  شرایط بحرانی نمره 10 به آنها  بدهیم و ضرر کمتری به خودمان برسانیم . اگر موافق این حرف من نیستید  دیدگاه خودتون رو در بخش نظرات برای دیگران بنویسید تا به آگاهی یکدیگر اضافه کنیم .   اما من معتقدم با وجود همه ابهامات و مافیای مواد غذایی در ایران و جهان  برخی غذاها هستند که سالمند و ارگانیک واقعی هستند و برای سلامتی ضرری ندارند ما به این غذاها نمره قبولی می تونیم بدیم و سعی می کنیم حداقل در انتخاب غذاهای روزانه خود، انتخاب سالمتر و  مورد قبولی داشته باشیم  .

زمانی از محصولات ارگانیک صحبت می شود برخی افراد  بدلیل تقلبهای که در غذاها انجام میشود و بابت چیزیهای که شنیده اند اعتقادی به سالم بودن یا  ارگانیک بودن محصول ندارند و همه را دروغ و تقلبی میدانند  ( البته حق را به آنها می دهم در این بازار ناجوانمردانه باید به همه چیز  شک کرد)اما باید بگویم که همه اینگونه نیستند برخی از غذاها هرچقدر هم ناسالم باشند می توان به آنها نمره 10  داد و انقدر برای سلامتی ما نسبت به غذاهای صنعتی دیگر و پر از مواد نگهدارنده  مضر نیستند .

پس بیاییم با تغییر سبد غذایی خود با محصولات سالمتر ، زندگی  را به خودمان و جامعه هدیه کنیم . با خرید محصولات سالم و ارگانیک از فروشگاههای معتبر و مطمئن می توانید بدون تردیدی محصولات خود را تهیه کنید . در مورد محصولات ارگانیک حتما ، از محصولاتی که دارای نشان معتبر و گواهی ارگانیک هستند تهیه کنید . محصولات بدون نشان معتبر، ارگانیک محسوب نمی شود حرف فروشنده را قبول نکنید و پول اضافی ندهید .

برخی از نشانه های استاندارد محصولات ارگانیک :

استاندارد محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک واقعی باید یکی از نشان های بالا را داشته باشند در غیر این صورت آن محصول ارگانیک محسوب نمی شود و اگر به فروشنده یا تولید کننده اطمینان دارید می توانید آن محصول را بعنوان محصول سالم در نظر بگیرید و خریداری کنید.

 

کلانتری - محلی فود  

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. پورعلی 1396/05/31 11:45:29 ق.ظ

    خیلی از مواد غذایی توی ایران نمره 2 میدم

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×