مقاله

چگونه مصرف مرغ، لبنیات و سبزیجات می‌تواند مضر باشد؟

گروه بندی:
1090 0

گوشت مرغ، لبنیات و سبزیجات از گروه‌های مواد غذایی هستند که در سبد غذایی تمام ایرانی‌ها جای دارند و به طور معمول مصرف روزانه دارند. این مواد اگر به درستی تولید و تهیه شده باشند، حتماً استفاده از آنها برای بدن شما مفید خواهد بود و اگر از روش‌های درستی برای تولید و پرورش و رشد آنها استفاده نشود، نه تنها فوایدی برای مصرف کننده ندارند، بلکه مشکلاتی که گاهی جبران ناپذیر خواهند بود، برای آنها به وجود می‌آورند.

بهتر است پیش از مصرف این مواد غذایی مهم، در زمان خرید آنها دقت و وسواس لازم را به خرج دهید تا ناخواسته خود را درگیر مشکلات نکنید. 

 

عکس مرغ سالم

چگونه مصرف گوشت مرغ می‌تواند آسیب‌زا باشد؟

متأسفانه تعداد زیادی از مرغ‌هایی که در ایران پرورش داده می‌شوند و مردم از آنها مصرف می‌کنند به وسیله پروتئین‌ها و آنتی بیوتک‌های فراوان رشد می‌کنند و همین امر موجب شده است گوشت مرغی که می‌خوریم، نه تنها خاصیتی نداشته باشد، بلکه احتمال بروز بیماری‌های خطرناک را در بدن افزایش دهد.

بررسی‌هایی که متخصصان و پزشکان انجام داده‌اند، گواه وجود درصدهای مختلفی از آنتی‌بیوتیک‌ها در گروه‌های مواد غذایی است که مصرف آنها آسیب‌های جدی به بدن می‌رساند.

برای پرهیز از این آسیب‌ها می‌توانید از مرغ‌های محلی و یا مرغ‌هایی استفاده کنید که مطمئن هستید در پرورش آنها استانداردهای لازم به کار رفته است.

 

چگونه مصرف لبنیات نیز می‌تواند مضر باشد؟

تولید لبنیات در ایران چند سال است که وارد داستان پیچیده‌ای شده است. بر اساس برخی خبرها، بعضی شیرهای تولید شده در ایران حتی بعد از تمام شدن تاریخ مصرف فاسد نمی‌شوند که محققان دلیل آن را دادن آنتی بیوتیک به گاوها دانستند.

سال‌ها پیش نیز شایعه آلودگی شیرها با وایتکس و پالم به گوش همگان رسید که موجب شد مصرف شیر و دیگر لبنیاتی که از شیر تهیه می‌شوند کاهش یابد.

برای اینکه بتوانید شیر و لبنیات سالم مصرف کنید و از فواید آنها بهره ببرید، بهتر است از شیر و لبنیات سالم و طبیعی  استفاده کنید و از کارخانجات تولیدکننده مطمئن مصرف روزانه خود را تهیه نمایید. 

 

عکس شیر ناسالم

 

همیشه مصرف سبزیجات به همگان توصیه می‌شود، در چه حالتی مصرف آنها منع می‌شود؟

سبزيجات ويتامين‌ها و املاح معدني دارند و به همین دلیل است که استفاده از آنها در برنامه غذايي روزانه توصیه می‌شود، اما همين سبزيجات كه برای مقابله با انواع بيماري‌ها مفید هستند، به سبب برخي آلودگي‌ها منشأ بیماری‌های خطرناکی می‌شوند.

استفاده از كودهاي شيميايي، سموم شيميايي، آبياري با فاضلاب و همچنین آبياري با فاضلاب‌هاي تصفيه نشده صنعتي كارخانجات برای پرورش سبزیجات، آنها را به یک ماده غذایی خطرناک تبدیل می‌کند که چه بسا نخوردن آنها آسیب‌های کمتری را متوجه مصرف کننده ‌کند.

راه حلی که امروز به تمام مصرف کنندگان انواع مواد غذایی توصیه می‌شود، استفاده از مواد غذایی ارگانیک و سالم است. در واقع، در تهیه و تولید مواد غذایی ارگانیک به هیچ عنوان از سموم و کودهای شیمیایی که مصرف آنها در بدن موجب بروز عوارض شدید و بیماری می‌شود، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

در این میان محلی فود با در نظر داشتن سلامت مصرف کننده از تمام جهات بهترین و با کیفیت‌ترین مواد غذایی سالم، طبیعی و ارگانیک را در اختیار آنها قرار می‌دهد و حتی محصولاتشان از طریق آنلاین قابل سفارش هستند.

لبنیات محلی فود از کارخانجات معتبر تهیه شده‌اند که شما با یک بار مصرف و چشیدن طعم متفاوت آن و تأثیری که در زندگی شما خواهد گذاشت، فرق آن را با دیگر محصولات لبنی موجود در بازار متوجه خواهید شد.

همچنین، سبزیجات عرضه شده توسط محلی فود بسیار تازه هستند و بدون استفاده از سموم شیمیایی و با آب سالم رشد یافته‌اند. گوشت مرغی هم که در این سایت برای فروش گذاشته شده است، بدون هیچ گونه هورمون و به طور طبیعی رشد کرده است و ویتامین‌های لازم را به بدن شما می‌رساند.

 

محلی فود- انتشار با ذکر منبع بلامانع می باشد.

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×