مقاله

شیر و گوشت ارگانیک دارای فواید بیشتری هستند

گروه بندی:
3012 0

لبنیات سالم و طبیعی

 

میزان برخی از ویتامینها و مواد معدنی  از جمله  اسیدهای چرب امگا 3 در غذاهای ارگانیک بالاتر هستند .براساس یک مطالعه جدید توسط دانشمندان انگلیس ، لهستان ،نروژ ،دانمارک ، ترکیه ، یونان   گوشت و شیر ارگانیک از فواید بیشتری برای  سلامتی نسبت به غذاهای معمولی برخوردار هستند .

شیر و گوشت ارگانیک ،50 درصد بیشتر نسبت به شیر  و گوشت های معمولی دارای امگا 3هستند و گوشت ارگانیک چربی های اشباع شده خطرناک که با بیماری های قلبی و عروقی ارتباط دارند ، کمتری دارد .شیر ارگانیک 40 درصد بیشتر اسید لینولئیک دارد و میزان ویتامین E و آهن آن  از غلظت بالاتری نسبت شیرهای معمولی  برخوردار می باشد.

محققان در سراسر جهان حدود 196 تحقیق در مورد شیر و 67 مقاله در مورد گوشت برای شناسایی تفاوتهای بین شیر و گوشت ارگانیک و غیرارگانیک از نظر ترکیبات اسید چرب و میزان ویتامینها در آنها ، انجام داده اند .

دانشمندان تغذیه  در نیوکاسل معتقد هستند ، افزایش مصرف امگا 3 با کاهش بیماری های قلبی و عروقی و بهبود عملکر سیستم عصبی و ایمنی بدن ارتباط نزدیک دارد و این در حالی است که آمارها از کاهش مصرف امگا 3 در اروپا را نشان می دهد و اداره امنیت مواد غذایی در اروپا مردم را به افزایش مصرف امگا 3 تا دو برابر میزان فعلی توصیه می کند و مطالعات  نشان می دهد جایگزین کردن مواد غذایی ارگانیک با غذاهای معمولی برای بهبود دریافت این مواد مغذی موثر هستند.

همچنین برخی از دانشمندان معتقد هستند میزان برخی از مواد مغذی مانند ید و سلنیوم در شیرهای ارگانیک پایین تر از شیرهای غیرارگانیک  است و این مواد مغذی برای زنان باردار مفید هستند زیرا ید از مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم کودکان محسوب میشود .

بطور کلی گاوهای که از علف های تازه تغذیه میشوند شیری تولید می کنند که امگا 3 آنها 50 درصد بیشتر از گاوهای هستند که از دانه های خوراکی مانند ذرت ... تغذیه میکنند . در کشورهای مانند انگلیس ، ایرلند و نیوزلند که میزان باراش باران زیاد است بیشتر گاوها از چمن  تغذیه میکنند ،به همین دلیل شیر و پنیر در این کشورها به رنگ زرد روشن متمایل هستند .

محققان همچنین در سال 2014 در تحقیقی دریافتند که میزان آنتی اکسیدانها در محصولات ارگانیک و غذاهای که از آنها تولید می شوند  60 درصد بیشتر از غذاهای معمولی هستند و همچنین میزان فلز سمی کادمیوم در محصولات ارگانیک کمتر از محصولات غیرارگانیک بوده است .

بدون تردید تفاوتهای زیادی بین مواد غذایی ارگانیک و غیرارگانیک وجود دارد و مطالعات متعدد نشان میدهد مصرف غذاهای ارگانیک مانند لبنیات ، گوشت ، سبزیجات باعت افزایش جذب آنتی اکسیدانها ، اسیدهای چرب امگا 3 در بدن می گردند.

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×