مقاله

طرز تهیه میگو پفکی

گروه بندی:
1506 0

میگو سوخاری طرز تهیه

 

میگو پفکی غذای مورد علاقه بیشتر ایرانی هاست این غذا از شاه میگو تازه تهیه میشود . میگو برخلاف ماهی دارای طبع گرم می باشد و افرادی که علاقه زیادی به غذاهای دریایی دارند سعی کنند در کنار ماهی از میگو هم استفاده کنند  .

برای تهیه میگو پفکی ابتدا مواد اولیه زیر را تهیه کنید: 

شاه میگوی تازه   یک کیلو

 آبلیمو  یک قاشق سوپخوری

ماست دوقاشق

 آرد نصف لیوان

 تخم مرغ یک عدد

زعفران نضف قاشق مرباخوری

نمک و فلفل به میزان کافی

پودر بیکینگ یک قاشق چایخوری

طرز تهیه میگو پفکی 

ابتدا میگو ها را خوب تمیز کنید  و بشورید . بعد آنها را در پیازهای که از قبل رنده و آماده کرده اید بریزید . مقداری فلفل و آبلیو به آن اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید . مخلوط میگو وپیاز را در یک ظرف در بسته به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید . 

الان سس مخصوص میگو پفکی را آماده کنید  آرد،تخم مرغ ،زعفران ، ماست و پودر و نمک را با هم مخلوط کنید . دقت کنید سس نباید زیاد سفت یا زیاد شل باشد اگر سفت شد ماست را بیشتر اضافه کنید و اگر شل شد آرد بیشتری بهش بزنید . بعد از تهیه شدن سس  ، میگوها را از آب پیاز خارج کنید و داخل سس تهیه شده بریزید و درب ظرف را گذاشته و به مدت نیم ساعت داخل یخچال بزارید تا خوب جا بیافتد

ماهیتابه را روی اجاق داغ کرده و  مقداری روغن به آن اضافه کنید هرچقدر ظرف کوچکتری انتخاب کنید میگوها بهتر سرخ می شوند چون روغن روی میگوها را می گیرید  . بعد از اینکه روغن داغ شد میگوها را داخل روغن بریزید صبر کنید تا یک طرف آن به رنگ طلایی شود بعد میگوها را برگردانید تا طرف دیگر هم خوب سرخ شود . حتما میگوها را با حرارت کم سرخ کنید تا نسوزد .

بعد از طلایی شدن هر دو طرف میگو پفکی شما آماده است و می توانید میل کنید .

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×