مقاله

لوبیا سیاه بخورید تا پوست تان زیباتر شود

گروه بندی:
3107 0

لوبیای سیاه نوعی از لوبیای معمولی(مانند لوبیا قرمز)می باشد که منشا آن کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی مانند مکزیک و برزیل می باشد.مانند همه انواع حبوبات ، لوبیا سیاه هم دارای پروتئین،فیبر،روی،مولبیدن، مس کلسیم،آهن، ویتامین های گروه ب و... است.

اما از دیگر مزایای لوبیا ی سیاه خاصیت آنتی اکسیدان فوق العاده آن است که  ناشی از غلظت بالای آنتو سیانین موجود در لوبیا سیاه است.آنتو سیانین نوعی رنگدانه طبیعی است که بسیاری از میوه های سیاه و آبی،انواع توت ها،و حبوبات شامل مزایای سودمند این رنگدانه فلاوونوئیدی هستند.

 

لوبیا سیاه عکس

لوبیای سیاه سرشار از آنتی اکسیدان است

یک مطالعه منتشر شده در مجله شیمی کشاورزی ومواد غذایی در سال 2003 میلادی فعالیت آنتی اکسیدانی 12گونه معمولی لوبیای خشک را بررسی کرد.نتایج مطالعات حاکی از آن است که لوبیای سیاه به علت دارا بودن بیشترین میزان سطح فلاوونوئیدها، فعالیت آنتی اکسیدانی بیشتری دارد و کمترین فعالیت آنتی اکسیدانی مربوط به لوبیای سفید است.

خواص آنتی اکسیدانی قوی لوبیای سیاه عمدتا بدلیل غلظت بالای آنتوسیانین ها نظیر:دلفینیدین،پتونیدین ومالویدین میباشد.محتوای آنتوسیانین لوبیای سیاه حدود 214 گرم در هر100 گرم براورد شده است.

 

لوبیا سیاه ایرانی را از اینجا سفارش دهید 

لوبیای سیاه برای بدن ما چه مزایایی دارند؟

انتی اکسیدانها نوعی مواد شیمیایی هستند که بطور طبیعی در بدن ماساخته می شوند و سلولهای بدن مارا از رادیکال های آزاد که اتم های مضر هستند و می توانند باعث آسیب رساندن به سلول های بدن ما شوند،محافظت می کنند.آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد میتواند منجر به تعدادی از بیماری های مزمن مانند بیماری آلزایمر،بسیاری از سرطانها،بیماری قلبی،مشکلات سیستم ایمنی،آترواسکلروز،دیابت،ترومبوز،چاقی مفرط،و حتی برخی اختلالات چشم شود.

لوبیای سیاه و زیبایی پوست

آنتی اکسیدان های موجود در لوبیای سیاه علاوه بر حفاظت سلول ها در برابر بیماری ها، باعث جلوگیری از نشانه های پیری زودرس پوست که ناشی از نور خورشید می باشدمیشوند.هنگامی که پوست شما در معرض نورماوراء بنفش  خورشید قرار می گیرد،آنزیم هایی به نام متالوپروتئیناز تولید میکند که به ترمیم فیبرهای کلاژن آسیب دیده کمک می کند.اما متاسفانه تمام این آنزیم های ترمیم کننده مفید نیستند.برخی از آنها کلاژن و الاستین را تجزیه میکنند که در نهایت باعث ایجاد چین و چروک می شود.رادیکال های آزاد برای تحریک تولید این آنزیم ها مضر شناخته شده اند.

علاوه بر آنتی اکسیدان ها که پوست را در برابر چین و چروک و آسیب های پوستی محافظت می کند،لوبیای سیاه بدلیل دارا بودن مقادیر بالای پروتئین ،روی و مس از چین و چروک جلوگیری میکند.

 

خوراک لوبیا سیاه

هر 100 گرم لوبیا سیاه چقدر کالری و پروتئین دارد؟

 

132 KCAL

انرژی

23.71 g

کربوهیدرات

8.8 g

پروتئین

0.54 g

چربی

8.7 g

فیبر غذایی

27 mg

کلسیم

70 mg

منیزیوم

355 mg

پتاسیم

140 mg

فسفر

237 mg

سدیم

2.1 mg

آهن

1.1 mg

 

روی

 

 

 

لوبیا سیاه از کجا تهیه کنیم؟

شما می توانید لوبیا سیاه اصل ایرانی را از محلی فود تهیه کنید . لوبیا سیاه وارداتی ممکن است ژنتیکی و تراریخته باشند که برای سلامتی علاوه بر اینکه هیچ فایده ای ندارند ضرر هم دارند . لوبیا سیاه ایرانی در اراک به شیوه سالم و صحیح تولید و در محلی فود عرضه میشود.

محلی فود-الهام کیا- کارشناس تغذیه

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×