مقاله

چگونه از نوشیدن چای سبز لذت ببریم؟

گروه بندی:
2207 0

چای سبز یک نوشیدنی دوست داشتنی است . همه ما ویژگی ها و فواید این نوشیدنی را میشناسیم .  اما طعم تلخ این چای باعث شده است هرکسی نتواند به صورت مداوم از آن بنوشد . فواید واقعی چای سبز زمانی می تواند اثرگذار باشد که بصورت اصولی تهیه شود .معمولا  شیوه های نادرست طبخ چای سبز باعث از بین رفتن برخی فواید آن  یا تلخی بیش از اندازه چای سبز میشود  .

 

چای سبز مرغوب

طعم چای سبز به عواملی مانند  نوع چای ، شرایط نگهداری و نحوه دم کردن آن بستگی دارد . چای سبز بدون اسانس و مواد افزودنی تلخ است و برخی از تولید کنندگان با شیوه های غیر اصولی و ناسالم سعی میکنند این تلخی را از بین ببرند که شیوه نادرستی است . اما با رعایت برخی از اصول می توانید تلخی چای سبز را کاهش دهید .

در ابتدا باید از چای سبز مرغوب استفاده کنید . چای سبز مرغوب بدون رنگ ، افزودنی و اسانس است و بهترین نوع چای سبز مربوط به اردیبهشت ماه( چین بهاره )  همان سال است .

آب نیز در طعم چای سبز تاثیر زیادی دارد سعی کنید از آبهای تصفیه  شده یا معدنی استفاده کنید ابهای معمولی شهری بدلیل داشتن املاح زیاد برای دم کردن چای سبز مناسب نیست.

سعی کنید از چای سبز را در جای خشک ،بسته و تاریک نگهداری کنید چای سبز را در مجاورت مواد غذایی و هوای آزاد قرار ندهید زیرا چای سبز به شدت بوی غذاها را به خود جذب میکند .آن را در ظرفی تیره رنگ بریزید و درب آن را محکم ببندید .

نحوه دم کردن چای سبز

آب مناسب برای دم کردن چای سبز انتخاب کنید سعی کنید از آب تصفیه شده استفاده نمایید .

آب را بجوشانید و در یک قوری چینی بریزید چند دقیقه (3 تا 4 دقیقه ) صبر کنید تا دمای آب به 80 تا 85 درجه برسد.

به ازای هر نفر یک فنجان آب داغ کافی است .

به ازای هر نفر یک قاشق چای خوری چای سبز را در قوری بریزید و درب آن را ببندید.

به مدت 7 تا 8 دقیقه صبر کنید تا چای سبز دم بکشد.

توجه کنید دمای آب نقش مهمی در طبخ چای سبز دارد . همینطور مدت زمان دم کشیدن چای نباید از این زمان بیشتر باشد چون باعث تلخی آن میشود.         

 

چای سبز و لیمو  

چگونه چای سبز را خوش طعم کنیم؟

برای تغیر طعم چای سبز ، ابتدا سعی کنید از چای مرغوب و بدون اسانس استفاده کنید و برای خوش طعم شدن چای سبز می توانید از لیمو ترش ، دارچین ، هل ، بهار نارنج ، نعنا ، میخک و گل سرخ  استفاده کنید . چای سبز مرغوب باید شفاف و خوشرنگ باشد که معمولا چای سبز ایرانی این ویژگی را دارد .

طبع چای سبز گرم است یا سرد ؟

چای سبز انواع مختلفی دارد اما معمولا چای سبز طبیعت گرم و خشک دارد .

چای سبز اصل و خالص را از کجا تهیه کنیم ؟

ما چای سبز را برای سلامتی خودمان مصرف میکنیم اگر این چای سبز حاوی سم و مواد شیمیایی باشد علاوه بر اینکه هیچ تاثیر مثبتی روی سلامتی ما ندارد باعث عوارض هم خواهد شد . چای سبز ایرانی از مرغوب ترین و سالمترین نوع چای سبز در دنیا است . در تولید چای سبز ایرانی از سموم شیمیایی و مواد نگهدارنده و اسانس استفاده نمی شود . میزان کافئین چای سبز ایرانی نسبت به نوع خارجی آن بیشتر است و ممکن است طعم تلخ تری داشته باشد و تلخی آن طبیعی است.

برای تهیه چای سبز ایرانی خالص می توانید از فروشگاه اینترنتی محلی فود تهیه کنید . محلی فود چای سبز را درب منزل به شما تحویل میدهد.

سلامت باشید  محلی فود

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×