مقاله

چرا باید لبنیات سالم و طبیعی مصرف کنیم ؟

گروه بندی:
2014 0

لبنیات کوه پناه تفرش

خرید لبنیات سالم و طبیعی دغدغه‌ی همه خانواده‌ها است. امروزه تقریبا همه از فواید لبنیات سالم و طبیعی برای بدن انسان آگاهی دارند. مصرف لبنیات سالم و طبیعی برای سلامت استخوان‌ها ضروری است. خصوصا کودکانی که در سن رشد هستند و خانم‌های باردار باید مصرف روزانه لبنیات را جزء برنامه غذایی خود قرار دهند. اما همین لبنیاتِ پرخاصیت اگر به صورت ناسالم فرآوری شده باشد، به جای فایده، می‌تواند مضر و خطرناک باشد.

انواع آلودگی شیمیایی لبنیات

در قرن حاضر با پیشرفت تجهیزات صنعتی برای پاستوریزه و هموژنیزه کردن لبنیات، دیگر کسی بابت آلودگی لبنیات به میکروب‌ها نگران نیست. نگرانی اساسی در مورد آلودگی لبنیات به مواد شیمیایی است که طی فرآوری صنعتی وارد محصولات می‌شوند. اصلی‌ترین عضو خانواده لبنیات، یعنی شیر، ممکن است به طیف گسترده‌ای از مواد، از هورمون‌ها گرفته تا آفت‌کش‌ها، آلوده باشد.

شیر به صورت طبیعی حاوی هورمو‌ن‌ّها و فاکتور‌های رشدی است که در بدن گاو تولید می‌شوند. اما تولیدکنندگان شیر به گاو‌ّها هورمون‌های صنعتی تزریق می‌کنند تا تولید شیر را در آن‌ها افزایش دهند. این هورمون‌های صنعتی با مصرف شیر آلوده وارد بدن می‌شوند و روی هورمون‌های بدن انسان اثر منفی می‌گذارند.

از طرفی، وقتی گاو‌ها به بیماری‌هایی مثل ورم یا التهاب پستان مبتلا می‌شوند به آن‌ها آنتی‌بیوتیک‌هایی داده می‌شود که بعدا وارد شیر این گاو‌ها می‌شود. چون ابتلا به ورم و التهاب پستان در میان گاوهای شیرده پدیده‌ای رایج است در دامداری‌ها به صورت منظم به گاوها آنتی‌بیوتیک خورانده می‌شود تا از ابتلای آن‌ها به ورم و التهاب پستان جلوگیری شود. این آنتی‌بیوتیک‌ها روی سیستم ایمنی انسان اثرات بسیار مخربی دارند.  پژوهش‌ها نشان می‌دهد آلودگی لبنیات ایرانی به آنتی‌بیوتیک‌ها بالاتر از حد استاندارد است و این آلودگی تهدیدی برای سلامت مردم ایران است!

آفت‌کش‌ها، بی‌فنل‌های پلی‌کلره و دی‌اُکسین‌ها مثال‌های دیگری از آلودگی‌های موجود در شیر هستند. بین یک چهارم الی یک دوم دی‌اُکسینی که وارد بدن می‌شود از محل لبنیات منشاء می‌گیرد. تمامی این مواد سمی وقتی از طریق لبنیات ناسالم وارد بدن می‌شوند، از بدن خارج نمی‌شوند. بلکه به آرامی روی هم تلنبار می‌شوند و اثرات مخربی بر سیستم ایمنی، تولیدمثل، مغز و نخاع بجا می‌گذارند. بعلاوه، بی‌فنل‌های پلی‌کلره و دی‌اُکسین‌ها سرطان‌زا هم هستند.

ماده‌ی خطرناک دیگری که در لبنیات ناسالم پیدا می‌شود ملامین است. ملامین به علت داشتن نیتروژن زیاد و سمی خطرناک به نام آفلاتوکسین، اثرات مخربی روی کلیه و مجاری ادرار دارد و خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش می‌دهد. این سم از طریق علوفه آلوده وارد بدن گاوها می‌شود و متاسفانه حین پاستوریزه شدن از بین نمی‌رود. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۰ روی محصولات لبنی ایرانی انجام شده است، نشان می‌دهد که نزدیک به ۷۳ درصد از شیرهای پاستوریزه از برندهای ایرانی آلوده به این سم مهلک هستند! مقدار این آلودگی حتی در پاییز و زمستان بیشتر از بهار و تابستان گزارش شده است!

لبنیات سالم و طبیعی یعنی لبنیات کوه‌پناه تفرش

کوه پناه تفرش

لبنیات کوه‌پناه تفرش تنها شرکت ایرانی است که دارای تایيدیه تولید لبنیات ارگانیک است. شیر مصرفی در لبنیات کوه‌پناه تفرش به صورت سالم و طبیعی تهیه می‌شود. این شرکت در تولید لبنیات سالم و طبیعی کلیه استانداردهای روز دنیا رو رعایت می‌کند و مدیریت این شرکت با نوشتن شعار تبلیغاتی جالبی روی محصولات خود توجه خیلی‌ّها را به خود جلب کرده است:

"با شرافتم خلوص محصولات کوه‌پناه را تضمین می‌کنم"

اگر به سلامت خانواده خود اهمیت می‌دهید، لبنیات سالم و طبیعی بخرید. برای خرید لبنیات سالم و طبیعی می‌توانید با خیال راحت سراغ لبنیات کوه‌پناه تفرش بروید چرا که در محصولات این شرکت نه از روغن پالم خبری هست و نه از آلودگی‌های صنعتی و شیمیایی. پس اگر قصد خرید لبنیات سالم و طبیعی دارید، اینجا کلیک کنید.


تهیه : سینا حلوایی- محلی فود
انتشار با ذکر منبع ( محلی فود ) بلامانع است
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×