مقاله

چرا باید مصرف عسل طبیعی و خالص را از همین امروز شروع کنیم؟

گروه بندی:
3224 0

عسل طبیعی

ایران بزرگ‌ترین واردکننده و مصرف‌کننده قند و شکر در خاورمیانه است و سازمان جهانی بهداشت به ایرانیان برای مصرف قند و شکر زیادتر از حد استاندارد هشدار داده است! حتما شما هم از مضرات بی‌شمار مصرف قند و شکر زیاد شنیده‌اید. عسل طبیعی و خالص جایگزین مناسبی برای قند و شکر است که در عین حال که ضرر ندارد دنیایی از فایده و سلامتی را به شما هدیه می‌کند.

خواص عسل طبیعی و خالص

طبق پژوهش جدیدی که در دانشگاه سن‌دیگو انجام شد، متخصصان دریافتند که جایگزین کردن عسل طبیعی و خالص با قند و شکر در رژیم غذایی، مانع افزایش وزن می‌شود. همچنین، مصرف عسل طبیعی و خالص باعث کاهش چربی و قند خون می‌شود. متخصصان دانشگاه وایومینگ نیز اعلام کردند که مصرف عسل طبیعی و خالص در وعده صبحانه باعث کنترل اشتها در طول روز می‌گردد.

پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان داد که مصرف روزانه یک گرم عسل به ازای هر کیلوگرم وزن بدن، می‌‌تواند علائم آلرژی شدید را طی هشت هفته به کلی از بین ببرد. عسل طبیعی و خالص حاوی دانه‌های گرده است که اثر تنظیم‌کنندگی روی سیستم ایمنی دارند.

عسل طبیعی و خالص حاوی فلاونوئید، پینوسمبرین، پینوستروبین و کریسین است. این مواد به صورت آنتی‌اکسیدان عمل می‌کنند و باعث مرگ سلول‌های سرطانی می‌شوند. از طرفی، مصرف عسل طبیعی و خالص پیش از خواب، باعث ترشح هورمون ملاتونین در مغز می‌شود، که در تنظیم خواب و درمان بی‌خوابی موثر است.

انواع عسل طبیعی و خالص و طریقه شناخت عسل طبیعی و خالص

عسل جنگلی

زنبور عسل براساس نوع گلی که از شهد آن تغذیه می‌کند عسلی با رنگ، طعم و خواص متفاوت تولید می‌کند. برای مثال هرچه عسل تیره‌‌تر باشد میزان آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن بیشتر خواهد بود. برای اینکه در هنگام خرید عسل طبیعی و خالص گول سودجویان را نخورید به نکته دقت داشته باشید که عسل طبیعی و خالص فاقد رطوبت و نم است. پس اگر یک قطره عسل طبیعی را روی دستمال کاغذی بریزید نباید جذب دستمال شود! همچنین، اگر یک قطره عسل طبیعی و خالص را روی انگشت خود قرار دهید و بعد انگشت خود را کج کنید، نباید روی انگشت شما حرکت کند یا بریزد!

عسل طبیعی را چگونه بشناسیم؟

عسل طبیعی و خالص یعنی عسلی که در کندوی زنبور عسل به عمل می‌آید نه در کارخانه! برای تشخیص اصل بودن عسل دو راه ساده وجود دارد. راه نخست این‌که یک قاشق عسل در یک لیوان آب با دمای اتاق مخلوط کنید. عسل طبیعی و خالص نباید در آب حل شود. راه دوم این‌که سر یک چوب کبریت را درون ظرف عسل فرو کنید و بعد روی جعبه کبریت بکشید تا روشن شود. اگر عسل طبیعی و خالص باشد کبریت به سهولت روشن خواهد شد. اما عسل ناخالص به علت داشتن نم و رطوبت، مانع شعله‌ور شدن کبریت خواهد شد.

قیمت عسل طبیعی و خالص

عسل طبیعی و خالص به عسلی اطلاق می‌شود که اولا، فاقد شیره‌ی شکر و هرگونه افزودنی باشد، ثانیا، به صورت طبیعی و ارگانیک به عمل آمده باشد. بسیاری از زنبورداران در عمل‌آوری عسل از آفت‌کش و سم استفاده می‌کنند ولی در عمل آوردن عسل طبیعی و ارگانیک از هیچ آفت‌کشی استفاده نمی‌شود و زنبورها به صورت کاملا طبیعی عسل تولید می‌کنند. قیمت عسل طبیعی و خالص از این نظر ممکن است تا نیم برابر بیشتر از عسل خالص اما معمولی (غیرارگانیک) باشد. برای اطلاع از قیمت عسل طبیعی و خالص اینجا  کلیک کنید.


سینا حلوایی - محلی فود
انتشار با ذکر منبع ( محلی فود) بلامانع است .
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×