مقاله

حقایق تلخ درمورد رب گوجه صنعتی

گروه بندی:
4347 0

رب گوجه فرنگی خانگی

اگر از یک مهندس صنایع غذایی در مورد تفاوت رب گوجه خانگی و طبیعی، با رب گوجه صنعتی سوال کنید، قطعا به شما خواهد گفت که رب گوجه صنعتی از رب گوجه خانگی و طبیعی بهتر است! سرعت بالای فرآوری صنعتی، باعث می‌شود تا مواد مفید موجود در گوجه حفظ شوند. در مقابل، طی فرآوری صنعتی، مواد مضری به رب گوجه اضافه می‌شود که تهدید جدی برای سلامت خانواده ما است!

تفاوت رب گوجه خانگی با رب گوجه صنعتی

قیمت رب گوجه خانگی

رب گوجه خانگی و طبیعی طول عمر کوتاه‌تری نسبت به رب گوجه صنعتی دارد اما هیچ گونه مواد شیمیایی مضری ندارد. رب گوجه صنعتی حاوی مواد نگه‌دارنده و غیرطبیعی است که باعث می‌شود مزه و رنگ رب تا ماه‌ها ثابت باقی بماند. اما این مواد روی سلامت ما اثرات بسیار مخربی دارند. اثرات این مواد مخرب روی کودکان بیشتر از بزرگسالان است. زیرا بدن کودکان ضعیف‌تر و حساس‌تر است. اثرات مخرب رب گوجه صنعتی بر سلامت عبارتند از:

  • اختلال در کارکرد هورمون‌ها
  • آسیب به دستگاه تولید مثل
  • افزایش خطر ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش
  • ایجاد ناهنجاری‌ در برخی از اندام‌های نوزادان
  • ایجاد مشکلات روحی و مغزی در کودکان
  • افزایش خطر سقط جنین در زنان
  • اختلال در ساخت اسپرم در مردان

قیمت رب گوجه خانگی و طبیعی

قیمت رب گوجه خانگی

قیمت رب گوجه خانگی و طبیعی نسبت به اقلام صنعتی تقریبا ۱.۵ تا ۲ برابر بیشتر است. اما در مقابلِ اثراتی که روی حفظ سلامت افراد خانواده دارد، بسیار مقرون به صرفه است. برای اطلاع از قیمت رب گوجه خانگی و طبیعی اینجا  کلیک کنید.

نحوه نگهداری رب گوجه خانگی و طبیعی

اگر رب گوجه خانگی و طبیعی خریدید و کپک زد، خوشحال شوید! زیرا این به معنای نبود مواد افزودنی در آن است! برخی افراد سودجو با افزودن بنزوات سدیم به رب گوجه خانگی، باعث افزایش مصنوعی طول عمر رب گوجه می‌شوند. بنابراین، همیشه از جای مطمئن برای خرید رب گوجه خانگی و طبیعی اقدام کنید. با این وجود راه‌هایی برای افزایش طول عمر رب گوجه خانگی طبیعی وجود دارد. اولین راه این است که در شیشه رب گوجه خانگی و طبیعی را مثل مادربزرگ‌ها با پارچه بپوشانید. پارچه رطوبت دهانه‌ی شیشه را به خود می‌گیرد و از ایجاد محیط مناسب برای رشد کپک‌ها جلوگیری می‌کند. راه دوم این است که سطح رب گوجه خانگی و طبیعی را با یک لایه روغن (ترجیحا روغن زیتون خالص و طبیعی) بپوشایند. روغن عایق هوا است و سطح رب گوجه خانگی و طبیعی را از اکسید شدن و کپک زدن حفظ می‌کند. راه دیگر، نگه‌داری رب گوجه خانگی و طبیعی در فریزر است. یخ‌زدگی از ایجاد کپک جلوگیری می‌کند. رب گوجه طبیعی و خانگی تا ۴ ماه به صورت یخ‌زده در فریزر قابل نگه‌داری است.


تهیه شده :  سینا حلوایی- محلی فود

این مطلب و تصاویر بدون ذکر منبع (محلی فود) قابل انتشار نیست

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×