مقاله

فواید عرق یونجه

گروه بندی:
11251 9

فواید عرق یونجه

یکی از انواع عرقیجات گیاهی که از گیاه یونجه (سلطان گیاهان دارویی) به روش صنعتی و خانگی تهیه می شود عرق یونجه نام دارد که در بین انواع عرقیجات گیاهی با عنوان سمبل درمانی شناخته می شود. عرق یونجه با خواص بیشمار دارای جایگاهی ویژه در طب سنتی بوده و مواد معدنی و ویتامین های فراوانی دارد از این رو در زمره یکی از مناسب ترین گیاهان دارویی دسته بندی می شود. یونجه ویژگی های بیشماری دارد در نتیجه عرق تهیه شده از آن نیز مولد این خواص بوده و برای پیشگیری و درمان انواع بیماری به شکل های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین خواص عرق یونجه

درمان سرماخوردگی: یکی از مهم ترین خواص عرق یونجه درمان سرماخوردگی است که با ترکیبی از عرق یونجه و آب می توان جهت نرم کردن سینه از خواص آن بهره مند شد.

تقویت کنندگی: به طور کلی عرق یونجه به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و بالا بردن مقاومت بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

افزایش شیر: برای مادران شیرده مصرف عرق یونجه می تواند سبب افزایش شیر گردد.

درمان نرمی استخوان: عرق یونجه در درمان نرمی استخوان موثر است که باید در مقدار مناسب و به شکل تازه مورد استفاده قرار بگیرد.

 تصفیه کننده و کاهش دهنده قند خون: برای کاهش قند خون و همین طور نتصفیه خون مصرف عرق یونجه توصیه می شود و جهت جلوگیری از خونریزی های داخلی مفید است.

تصلب شرایین: برای درمان تصلب شرایین مقدار مصرف عرق یونجه به میزان نصف استکان بعداز ظهرها بیشترین خاصیت را دارد.

درمان اختلالات عصبی: جهت درمان رعشه یا اختلالات عصبی که فرد به آن دچار می شود عرق یونجه یکی از عرقیجات مناسب محسوب می شود.

پاکسازی روده: عرق یونجه خاصیت پاکسازی و تمیزکنندگی روده را دارد.

ویتامین های موجود در عرق یونجه

عرق یونجه سرشار از انواع ویتامین های نوع A ، نوع B  و همین طور ویتامین های گروه k و E می باشد. در هر صورت نمی توان از مقدار آهن موجود در این گیاه و عرق حاصل از آن که برای درمان ضعف عمومی بدن و کم خونی مناسب است غفلت کرد از این رو خاصیت انرژی زایی مناسبی دارد.

دلیل اصلی مصرف عرق یونجه

عرق یونجه به عنوان چاق کننده بدن و بخصوص چاق کننده صورت نیز شناخته شده است و به دلیل ویتامین ها و پروتیین های موجود در آن با دوز مصرفی مناسب برای افراد لاغر که قصد افزایش وزن دارند پیشنهاد می شود.

طریقه مصرف عرق یونجه

عرق یونجه برای چاقی

با وجود خواص بیشماری که عرق یونجه دارد جهت مصارف گوناگون و بهره مندی از بیشترین خواص درمانی بهتر است که در مقدار مناسب و به شکل درست مورد استفاده قرار بگیرد. به طور عمومی بهتر است مصرف عرق یونجه بعد از هر وعده غذایی در حدود یک استکان باشد و سه بار در روز مصرف شود. جهت بهره مندی بیشتر از خاصیت عرق یونجه برای چاق شدن صورت و یا چاقی بدن به مدت 14 روز حدود یک استکان در صبح و نیم استکان در بعد از ظهر می تواند توصیه مناسبی باشد که گاهی مصرف عرق یونجه با شکر نیز جهت این امر توصیه می گردد. جهت درمان تصلب شرایین با عرق یونجه مقدار مصرف آن نصف استکان بعد از ظهرها پیشنهاد می شود.

چه کسانی نباید عرق یونجه مصرف کنند؟

عرق یونجه با وجود خواص فراوان ممکن است ایجاد نفخ کند و یا سبب خارش در بدن شود از این رو بهتر است برای افرادی که داری شرایط خاص و یا بیماری خاصی هستند با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف شود. در مورد مصرف عرق یونجه با شکر جهت چاقی بدن بهتر است افرادی که قند خون بالایی دارند عرق یونجه را به تنهایی بدون شکر استفاده کنند.

عرق یونجه خالص و طبیعی را از کجا تهیه کنیم؟

عرق یونجه طبیعی و بدون افزودنی در محلی فود عرضه میشود شما می توانید از اینجا عرق یونجه طبیعی را سفارش دهید


تهیه شده در محلی فود

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. نغمه سهرابی 1399/10/02 04:42:59 ب.ظ

    آیا بعد از مصرف عرق یونجه صورت ما جوش می زند

  2. نغمه سهرابی 1399/10/02 04:42:57 ب.ظ

    آیا بعد از مصرف عرق یونجه صورت ما جوش می زند

  3. مینا 1398/11/21 01:03:27 ب.ظ

    سلام خسته نباشید ببخشید من قصد دارم از عرق یونجه برای افزایش شیر مادر استفاده کنم. میخواستم ببینم طریقه مصرق عرق یونجه برای این منظور به چه شکله؟ و اینکه من از عرق یونجه طوبی گستر استفاده کنم فرقی توی طریقه مصرف ایجاد میشه یا نه؟

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×