مقاله

5 نکته‌ای که باید درباره محصولات ارگانیک بدانید

گروه بندی:
2892 0

فروشگاه محصولات ارگانیک

به چه محصولاتی ارگانیک میگویند؟

همیشه برای من سوال بود چطور میتونم به ارگانیک بودن محصولات ارگانیک اطمینان پیدا کنم ؟ بعد جستجو به این نتیجه رسیدم که درتولید  محصول ارگانیک از سموم شیمیایی و آفت‌کشها استفاده نمیشود و محصولات ارگانیک به صورت کامل فاقد هر گونه سم و ماده شیمیایی هستند  و علاوه بر این هر محصول ارگانیک باید دارای گواهی ارگانیک معتبر از شرکتهای بازرسی ارگانیک که توسط انجمن ارگانیک ایران مورد تایید هستند ، باشد . همه محصولات ارگانیک باید در پشت بسته بندی خود نشان بازرسی معتبر شرکتهای خارجی یا داخلی را داشته باشند  درغیر این صورت آن محصول نمی تواند ارگانیک باشد . شما با مراجعه به سایت انجمن ارگانیک ایران میتوانید همه محصولات ارگانیک را که دارای گواهی معتبر هستند ، مشاهده نمایید.

محصولات سالم با ارگانیک چه فرقی میکنند؟

اگر بخواهم خیلی ساده به این سوال پاسخ بدهم ، محصول سالم به محصولی گفته میشود که برخلاف محصولات ارگانیک دارای سموم شیمیایی است ولی اندازه آن بقدری است که بدن قادر به دفع آن میباشد و بعبارت دیگر غذای سالم تاثیر منفی بر سلامتی ما ندارد. همینطور اگر کشاورزی در تولید محصول خود  از سموم شیمیایی استفاده نکند  و دارای گواهی ارگانیک نباشد  آن محصول در رده محصولات غذایی سالم قرار میگیرد . چون در تولید محصول ارگانیک علاوه بر استفاده از سموم شیمیایی ، میزان سموم آب ، خاک و انتقال سموم از زمینهای مجاور نیز کنترل میشود و براساس آن گواهی ارگانیک صادر میشود.  این تفکیک در فروشگاه محلی فود با برچسب ارگانیک ، سالم و طبیعی  بطور کامل مشخص هستند .

آیا همه محصولات طبیعی ، ارگانیک هستند ؟

فروشگاه ارگانیک کجاست

این روزها عده‌ای از اسم ارگانیک برای نفع شخصی استفاده میکنند و تلاش میکنند هر محصول طبیعی و خانگی را با اسم ارگانیک عرضه کنند، همانطور که در قسمت قبلی گفتم ، محصول ارگانیک تعریف خاص خود را دارد، محصولات طبیعی بدون گواهی ارگانیک و بدون انجام بازرسی و آزمایشات لازم ،  نمی توانند در رده محصولات ارگانیک قرار گیرند، چون همه محصولات کشاورزی و طبیعی در معرض آب و هوای آلوده هستند و برای تولید ارگانیک باید شرایط خاصی ایجاد شود تا محصول تولید شده ارگانیک واقعی باشند مثلا در خاک آلوده امکان تولید محصول ارگانیک وجود ندارد لازم است خاک را با خاکهای سالم جایگزین یا چند سال با بازرسی مداوم سموم خاک را حذف کنند.

چرا باید محصولات ارگانیک مصرف کنیم ؟

امروز همه ما میدانیم که سموم کشاورزی و آفت کشها تاثیرات خطرناکی بر سلامت و محیط ما دارند . تحقیقات زیاد نشان میدهد مصرف بیش از اندازه سموم شیمیایی باعث از بین رفتن محیط زیست ، پرندگان و در انتها بیماری انسانها و جوامع میشوند . همین امر باعث افزایش تولید محصولات ارگانیک در کشورهای مدرن دنیا شده است بطوریکه 66 درصد مردم کانادا از غذاهای ارگانیک استفاده میکنند .سموم شیمیایی در بافت محصول کشاورزی رسوب میکند و با مصرف آن وارد بدن ما میشود . علاوه بر آفت کشهای شیمیایی ، استفاده از مواد شیمیایی در فرایند تولید و بسته بندی موادغذایی مانند افزودنی‌ها و نگهدارنده‌ها نیز سلامتی ما را تهدید میکنند .

فروشگاه محصولات ارگانیک کجاست ؟

در سراسر ایران و در شهرهای مختلف فروشگاههای سلامت و ارگانیک وجود دارند که همه آنها تحت نظارت انجمن ارگانیک ایران فعالیت میکنند که یکی از آنها محلی فود است . اما محلی فود یک فروشگاه ارگانیک اینترنتی است که فرقش با بقیه فروشگاها، دسترسی آسان و راحت به محصولات ارگانیک و سالم است . شما از طریق محلی فود در سراسر ایران و تمام نقاط تهران می توانید به غذاهای سالم و ارگانیک دسترسی داشته باشید .سفارش محصولات ارگانیک و سالم از طریق اپلیکیشن محلی فود ، وب سایت و همینطور از طریق بات تلگرام محلی فود امکان پذیر است.

مستند چشمان بیدار درباره مواد غذایی ارگانیک و تراریخته را ازاینجا ببینید

 


تهیه شده در محلی فود

انتشار با ذکر منبع بلامانع است

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×