مقاله

محصولات ارگانیک چقدر می ارزند؟

گروه بندی:
3170 0

قیمت محصولات ارگانیک

افزایش بیماری های خطرناک در دنیا و ایران باعث شده است ،غذاهای ناسالم بزرگترین متهم این حادثه ناگوار شناخته شوند . استفاده از سموم شیمیایی خطرناک،آفتکشها و موادنگهدارنده بیش از گذشته برای تولید بیشتر و  ارزان برای پاسخگویی به افزایش جمعیت جهان در حال گسترش است . استفاده از آفت‌کشهای شیمیایی باعث مقاوم شدن محصولات کشاورزی در برابر آنها شده است و آفت‌کشها خود باعث ایجاد آفات جدید برای گیاهان شده اند و در این چرخه خطرناک و ناسالم علاوه بر محیط زیست ، سلامتی انسانها نیز در برابر خطر جدی قرار گرفته است .

در مقابل  تولید محصولات غذایی معمولی  ، محصولات ارگانیک قرار گرفته اند .تولید محصولات ارگانیک بدلیل شرایط تولید نسبت به محصولات معمولی سخت‌تر و هزینه بیشتری دارد . در تولید محصول معمولی ،در صورتی که شرایط جوی مساعد باشد کشاورز میتواند  با استفاده از آفت کشها و سموم شیمیایی بدون دغدغه محصول خوبی برداشت کند در صورتیکه در تولید ارگانیک ،کنترل سالم بودن آب و خاک، علاوه بر شرایط جوی یک چالش اساسی برای تولیدکنندگان است چون با کوچترین اشتباهی ،تمام تلاش آنها در تولید محصول خاص و ارگانیک از بین میرود.

شرایط ویژه و سخت  تولید محصولات ارگانیک باعث شده است قیمت این محصولات بیشتر از محصولات عادی باشد چون تولید کنندگان ارگانیک از سموم شیمیایی استفاده نمیکنند ،آنها از شیوهای شیمیایی برای نگهداری محصول استفاده نمیکنند و مجبور به استفاده از شیوه  های طبیعی هستند که قیمت آنها بیشتر از کود وسموم شیمیایی است .

حال باید به این پرسش پاسخ دهیم که محصولات ارگانیک واقعا چقدر می ارزند ؟

به این سوال می توان از چند منظر پاسخ داد از نظر زیست محیطی ، باید گفت تولید محصول ارگانیک ارزش زیادی برای ما و محیط اطراف ما دارند ، این محصولات خاک ، آب و دریاها را آلوده نمیکنند و با حیوانات و پرندگان دوست هستند و زیستگاه حیوانات را نابود نمیکنند و این یکی از وظایف ما انسانها در قبال جهان است . هر ساله  دولتها میلیون ها دلار صرف حفاظت از محیط زیست میکنند و از این نظر محصولات ارگانیک به کشورها کمک میکنند که هزینه های حفظ محیط زیست را کاهش دهند .

قیمت محصولات ارگانیک

از نظر سلامت جسمی، محصولات ارگانیک از اهمیت بیشتری برخوردار هستند ، مصرف بیش از اندازه محصولات غذایی آلوده و ناسالم باعث رسوب سموم شیمیایی در بدن  و ایجاد امراض خطرناک مانند کبد چرب ، سرطان ، بیماری قلبی و گوارشی میشوند .اگر بخواهیم هزینه درمان این بیماری ها را با قیمت محصولات ارگانیک مقایسه کنیم ،می بینیم محصولات ارگانیک ارزش خاص خود را دارند ما هرگز نمی توانید کبد را بخریم یا قلب خود را بخریم  اینها نعمتهای خدادای هستند که هیچ قیمتی نمی توانیم بر آنها بگذاریم . غذاهای ناسالم ارزان در بسته بندی های شیک و جذاب باعث میشوند ، تمام این نعمات را با قیمت ارزان به شرکتها و تولیدکنندگان غذای ناسالم بفروشیم.

این مقاله را بخوانید  :  میزان آنتی‌اکسیدانها در محصولات ارگانیک دو برابر است

قیمت مواد غذایی سالم و ارگانیک ، فقط چند درصد نسبت به محصولات عادی بیشتر هستند  اما در عوض این محصولات به ما کمک میکنند کمتر مریض شویم ، روحیه بهتری داشته باشیم و همیشه با جسمی سالم به کار و تلاش ادامه دهیم و از زندگی در کنار عزیزان خود لذت ببریم .


تهیه شده در محلی فود

انتشار با ذکر منبع بلامانع است

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×