مقاله

چرا باید در دوران بارداری غذاهای ارگانیک بخورید؟

گروه بندی:
2689 0

محصولات ارگانیک و بارداری

سلامتی و رشد کودک شما ارتباط مستقیم با چیزی دارد که هر روز میخورید پس شما بعنوان یک مادر باید از سلامت و مغذی بودن چیزی که میخورید اطمینان داشته باشید . یک رژیم غذایی ارگانیک  بدلیل نداشتن سموم ،آفت کشها و مواد نگهدارنده شیمیایی میتواند در طول بارداری و بعد از آن برای نوزاد مفید باشد این بخاطر داشتن مواد مغذی و آنتی اکسیدانهای غذاهای ارگانیک نیست ، بلکه به این دلیل است که محصولات ارگانیک فاقد مواد شیمیایی و سموم کشاورزی هستند  مسلما سموم کشاورزی خطرناک ،  تاثیرات منفی در سلامت و رشد نوزادان دارد .شاید برای شما هم سوال باشد که : دلیل افزایش بیماری های خطرناک در بین کودکان در ایران چیست ؟  این مشکل ممکن است دلایل مختلف از جمله ژنتیکی و... داشته باشد اما بدون هیچ تردیدی مواد غذایی ناسالم یکی از آنها است . افزایش مصرف سموم شیمیایی و بدون نظارت در کشاورزی ، مواد نگهدارنده و افزودنی های شیمیایی در محصولات غذایی صنعتی و... صدها تقلب  دیگر در این صنعت ، باعث شده است انگشت اتهام به سمت  غذا باشد ،چیزی که باید با خوردن آن جانی بگیریم ،متاسفانه جان مان و عزیزان مان را میگیرد.

چرا مصرف غذاهای ارگانیک در بارداری مهم هستند ؟

دوران بارداری زمانی است که نطفه شروع به رشد میکند تمام اعضای بدن ،از قلب تا سیستم عصبی در این دوران شکل میگیرند و تعامل پیدا میکنند. نوزاد از چیزهای که مادرش میخورد تغذیه میکند و این تغذیه اثر مستقیم روی سلامت نوزاد و آینده او دارد امارهای تکان دهنده نوزادان بیمار در ایران باعث میشود که بیش از گذشته به چیزی که برای خوردن در زمان بارداری انتخاب میکنیم ،دقت کنیم . با مصرف غذاهای ارگانیک و سالم این فرصت را به فرزندان خود میدهیم که با سلامت کامل پا به دنیای جدید بگذارند .

مصرف غذاهای ارگانیک قبل از بارداری

روشهای مدرن تولید محصولات کشاورزی باعث کاهش  مواد مغذی و مواد معدنی در غذاها به دلیل استفاده از سموم شیمیایی ، میشود غذاهای فراوری شده با قند ، شکر و افزودنی ها می تواند باعث افزایش سطح قند خون و بدنبال آن افزایش هورمون استروژن شود سطح بالای این هورمون میتواند باعث افزایش ناباروری در مردان شود همچنین برخی از مواد شیمیایی موجود در آفت کشها میتواند باعث کاهش اسپرم مردان شود .

این مقاله را بخوانید : شیر ارگانیک دارای فواید بیشتری هستند

مصرف غذاهای ارگانیک در حین بارداردی

جفت شما دارای ویژگی های فیلترینگ شگفت انگیزی است که از  نوزاد در برابر غذاهای ناسالم محافظت میکنند اما این نباید بدان معنی باشد که هرچیزی را که دوست داشتید مصرف کنید برخی مطالعات نشان میدهد برخی از آفت کشها از طریق غذا به نوزاد منتقل میشود  و باعث ایجاد عوراض ناگوار روی آن میشود معمولا آفت کشها در شیر مادر و خون نوزاد یافت میشوند خوردن محصولات ارگانیک در دوران بارداری باعث حذف مواد شیمیایی از رحم میگردد و شرایط را برای رشد بهتر نوزاد فراهم میکنند.

محصولات ارگانیک و بارداری

مصرف غذاهای ارگانیک بعد از زایمان

شما در زمان بارداری و بعد از آن انرژی زیادی صرف میکنید یک رژیم غذایی ارگانیک به شما کمک میکند سریعتر به شرایط اولیه برگردید و همچنین خوردن غذاهای ارگانیک باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری در نوزاد از طریق شیر مادر میشود .

نوزادان مانند بزرگسالان دارای سیستم ایمنی قوی نیستند و بدن آنها نمی تواند تمام عوارض خطرناک مواد شیمیایی و آفت کشها را از بدن خارج کند لذا خوردن لبنیات ارگانیک،سبزیجات و مواد مغذی ارگانیک در مادران باعث رسیدن مواد غذایی عاری از سموم به نوزادان میشود.


تهیه شده در محلی فود

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×