مقاله

چرا باید هر روز کامبوچا بنوشیم؟

گروه بندی:
2282 0

کامبوچا چیست

کامبوچا چیست ؟

کامبوچا یک نوشیدنی باستانی است که از حدود 2000 سال پیش در چین و کشورهای خاور دور بعنوان یک نوشیدنی با فواید سلامتی فراوان برای قلب ،مغز ،دستگاه گوارش مورد استفاده قرار میگیرد  این نوشیدنی باستانی چگونه بر سلامتی شما تاثیر میگذارد ؟

کامبوچا یک نوشیدنی تخمیری است که از ترکیب چای سیاه یا چای سبز و قند طبیعی ( عسل یا قند میوه ) بدست می آید و بعنوان یک غذای پروبوتیک مورد استفاده قرار میگیرد . بعد از فرایند تخمیر، کامبوچا گازدار میشود و حاوی سرکه ،ویتامین B ،آنزیم ها ، پروبیوتیک ها میگردد این باکتری ها که به نام باکتری های "تولید کننده سلولز" شناخته میشوند میتوانند با تولید سلولز  از سلولها در برابر بیماری های محافظت کنند .

فرایند تخمیر در کامبوچا باعث ایجاد باکتری های سالم میشود که برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش و افزایش سطح ایمنی بدن مفید است چون این باکتری ها مواد مغذی را جذب و با عفونتها و بیماریها مبارزه میکنند.

مواد مغذی در کامبوچا

یک بطری 480 میلی لیتری از کامبوچا شامل ترکیبات و مواد مغذی زیر است:

  •   60  کالری انرژی
  •   20 میلی گرم سدیم
  •   14 گرم کربوهیدرات
  •   4 گرم شکر
  •   4 میلی گرم ویتامین B6
  •   3 میلی گرم ویتامین B1
  •   12میکروگرم ویتامین B12

کامبوچا پاستوریزه بهتر است یا غیر پاستوریزه؟

طبق مفاهیم پاستوریزه کردن در قرن بیست و یکم ،  پاستوریزه کردن باعث میشود نوشیدنی ها و غذاها برای مصرف سالمتر شوند در صورتیکه این مفهوم برای کامبوچا صدق نمیکند ، کامبوچا تخمیر شده شامل باکتری های مفید زیادی است که با پاستوریزه کردن از بین می روند .

فواید کامبوچا چیست

فواید کامبوچا چیست؟

به پیشگیری از بیماری ها کمک میکند

کامبوچا سرشار از آنتی اکسیدان های قوی  است که به بدن برای سم زدایی و محافظت در برابر بیماری ها کمک میکند. همچنین این آنتی اکسیدان‌ها با التهاب و زخم های درورنی که عامل بسیاری از بیماری ها هستند مبارزه میکنند. همین امر باعث میشود ،کامبوچا به صورت بالقوه خطر ابتلا به برخی از سرطانها را کاهش دهد . تحقیقات دانشگاه لتونی در سال 2014 نشان میدهد که نوشیدن چای کامبوچا به علت چهار ویژگی  : سم زدایی ، ضد اکسیداسوین ، افزایش انرژی و کاهش استرس ، برای بسیاری از عفونت ها و بیماری ها مفید است.

باعث افزایش سلامت روده ها میشود

آنتی اکسیدانهای موجود در این چای باستانی ،رادیکالهای آزاد که باعث ایجاد ضعف در دستگاه گوارش میشوند از بین میبرد . همچنین کامبوچا به دلیل داشتن انزیمها و اسید آمینه قوی  ،هضم غذا را بهبود میدهد . برخی از تحقیقات نشان میدهد که کامبوچا به درمان زخم معده نیز کمک میکند .

باعث افزایش عملکرد مغز میشود

کامبوچا فقط به هضم غذا کمک نمیکند ، کامبوچا از مغز شما نیز محافظت میکند . ویتامین B12  موجود در کامبوچا باعث افزایش سطح انرژی بدن و افزایش کارائی مغز میگردد.همچنین مشکلات گوارشی باعث افسردگی و استرس میگردد .در سال 2012 ،کامبوچا بعنوان یک غذای کاربردی در اکتشافات فضای شناخته شد چون کامبوچا با بهبود عملکرد مغز ،باعث کاهش اضطراب در شرایط کاری سخت مخصوصا برای فضانوردان و معدنچیان میگردد.

کامبوچا ضد باکتری قوی است

وجود باکتریهای مفید و سالم در کامبوچا باعث شده است باکتری های بد که مسئول عفونتها و بیماری ها هستند از بین بروند   .

کامبوچا و دیابت

در صورتی که کامبوچا حاوی شکر و قند بالا نباشد می تواند برای دیابت مفید باشد بخصوص به علت عملکرد آنتی اکسیدانها  در کامبوچا به کاهش علائم دیابت کمک میکند .کامبوچا برای بهبود عملکرد کبد و کلیه که معمولا در افراد دیابتی ، ضعیف هستند نیز  مفید است.

کامبوچا باعث سلامت کبد میشود

آنتی اکسیدانهای موجود در کامبوچا باعث حذف سموم و مواد مضر از بدن میشوند که به کبد که عضو اصلی سم زدایی در بدن میباشد کمک میکند.

کامبوچا را از کجا بخریم؟

شما میتوانید کامبوچا ارگانیک و خالص را از فروشگاههای سلامت و ارگانیک در سطح کشور تهیه کنید همچنین فروشگاه محلی فود بعنوان یک فروشگاه آنلاین محصولات ارگانیک این محصول مفید را عرضه میکند . کامبوچا ارگانیک را از  اینجا  سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید .


اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×