مقاله

ده خاصیت مهم ژل رویال را بشناسید

گروه بندی:
3660 0

ژل رویال چیست

ژل رویال چیست؟

ژل رویال یا شاه انگبین غذای ملکه زنبور است و مانند عسل ،ماده ای است که توسط زنبورها تولید میشود . اما چه چیزی باعث جذابیت ژل رویال شده است ؟

 ژل رویال دارای خواص ضد تومور ، ضد باکتری و زخم است . این ماده حاوی مقادیر قابل توجه پروتئین  است که برای رشد و تکثیر سلولها مفید هستند ژل رویال توسط زنبورهای پرستار برای ملکه تولید میشود و ملکه از ژله بعنوان منبع اصلی غذا استفاده میکند .

فواید ژل رویال چیست؟

بعضی افراد از ژله بعنوان دارو استفاده میکنند ژل رویال را نباید با گرده عسل اشتباه گرفت .

تقویت سیستم ایمنی وکاهش آلرژی ها

بر اساس مطالعه در سال 2001 ،ژل رویال میتواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند همچنین به کاهش علائم آلرژی فصلی کمک میکند .

به پیشگیری از آلزایمر کمک میکند

تحقیقات اخیر نشان میدهد ژل رویال باعث بهبود عملکرد حافظه کوتاه مدت میشود . از آنجایکه بافت مغز حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب اشباع نشده است که در برابر حملات رادیکال آزاد آسیب پذیر هستند مواد آنتی اکسیدانی در ژل رویال نقش مهمی در مبارزه با رادیکالهای آزاد دارد و باعث جلوگیری و درمان بیماری های مغزی میگردد.

حاوی پروبیوتیک مفید است

ژل رویال حاوی باکتری های سودمندی است که باعث عملکرد بهتر دستگاه گوارش میشود مطالعات بالینی به همراه اثرات مفید دیگر مانند افزایش ایمنی و خاصیت ضد سرطانی نشان میدهد که وجود باکتری های پروبیوتیک دلیل افزایش خواص ژل رویال هستند .

فواید ژل رویال

علائم یائسگی را کاهش میدهد

تحقیقات نشان میدهد مصرف ژل رویال میتواند به کاهش علائم یائسگی و بهبود وضعیت زنان یائسه کمک کند.

اثرات پیری پوست را کاهش میدهد

یک مطالعه در دانشگاههای کره نشان میدهد که ژل رویال روی سلولهای پوست تاثیر میگذارد اثرات ضد پیری به وسیله کلاژن و ضخامت ایپدرمی بافت پوست مورد بررسی قرار میگیرد. این مطالعه نشان داد که سطح کلاژن در افرادی که ژل رویال مصرف میکنند افزایش میبابد.

درمان پوکی استخوان

گروه ارتوپدی و جراحی، دانشکده پزشکی دانشگاه اروسیو در ترکیه با هدف بررسی اینکه آیا ژله باعث کاهش پوکی استخوان میشود ؟ نمونه های بافتی استخوان را مورد آزمایش قرار دادند . بررسی ها نشان داد که میزان کلسیم و فسفات افرادی که از ژله استفاده کردند بالاتر بود .

درمان زخمها  و التهاب

عسل بعنوان ماده درمان کننده زخم شناخته میشود مطالعات نشان میدهد که ژل رویال در بهبود زخمها نیز مفید است مطالعاتی در سال 2010 نشان داد که زخم به سرعت با ژل رویال در مدت 48 ساعت درمان شد.

ژل رویال برای درمان ناباروری مردان

ژل رویال روی تعداد اسپرم ، زنده ماندن و بلوغ و یکپارچگی DNA  تاثیر دارد و باعث بهبود باروری در مردان میشود .

ژل رویال برای دیابت نوع 2

مطالعات متعدد نشان میدهد در پیشگیری و بهبود دیابت نوع  2  را در مردان و زنان ،موثر است در یک آزمایش بالینی روی 40 بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد مصرف 10 گرم ژل رویال ، باعث کاهش میزان قند خون میشود.

کاهش علائم شیمی درمانی با ژل رویال

مطالعات نشان میدهد ژل رویال میتواند برای بهبود وضعیت جسمی بیمارانی که پرتودرمانی و شیمی درمانی میشوند ،موثر باشد .

فواید ژل رویال

ژل رویال از کجا بخریم؟

ژل رویال مانند عسل دارای تقلب  و بدل است سعی کنید ژل رویال را از فروشگاه  و تولید کنندگان معتبر خریداری کنید . انواع ژل رویالهای چینی و بی کیفیت در بازار یافت میشود که علاوه بر اینکه فوایدی برای سلامتی ندارند ممکن است عوارضی را هم ایجاد نمایند . همچنین شما میتوانید بهترین و مرغوب‌ترین ژل رویال را از فروشگاه محلی فود به صورت اینترنتی سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید . این محصول فقط در تهران قابل ارسال میباشد . برای سفارش ژل رویال ارگانیک اینجا کلیک کنید.


تهیه شده در محلی فود

انتشار با ذکر منبع بلامانع است

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×