مقاله

از فواید رازیانه چه میدانید؟

گروه بندی:
2131 0

فواید رازیانه

رازیانه گیاهی باستانی است که زادگاه  اصلی آن به کشورهای مدیترانه برمیگردد اما اکنون در کشورهای دیگر مانند فرانسه ، هند،چین ،مجارستان و... نیز کشت میشود . تمام قسمتهای گیاه رازیانه از برگ ،شاخه و میوه آن خوراکی است .دانه رازیانه یکی از ادویه های مورد علاقه مردم هند است رازیانه یک طعم دهنده قوی برای انواع غذا استفاده میشود که به هضم غذا کمک میکند. ابتدا رومیان با فواید این گیاه آشنا شدند اما همچنان فواید زیادی از رازیانه ناشناخته مانده است بطوریکه اطبای سنتی معتقد هستنداین گیاه 22 خاصیت دارویی دارد که برای بهبود بیماری های مختلف مفید است .که ما در ادامه به 7 خاصیت مهم رازیانه اشاره میکنیم:

درمان کم خونی

رازیانه سرشار از آهن است و به تولید هموگلوبین در بدن کمک میکند و باعث درمان کم‌خونی میشود.

رفع سو هاضمه

دانه رازیانه را بعد از غذا بجوید چون باعث هضم بهتر غذا میشود این عمل باعث جذب بهتر مواد مغذی موجود در غذا میشود.

یبوست را درمان میکند

رازیانه برای درمان یبوست مفید است  رازیانه پودر شده میتواند بعنوان ملین استفاده شود و به سم زدایی بدن کمک کند . رازیانه باعث ترشح صفرا و سایر انزیزمهای مورد نیاز در بهبود عملکرد دستگاه گوارش میشود.

تنظیم فشار خون

رازیانه به کنترل فشار خون بدن کمک میکندو از رسوب کلسترول  در شریانها جلوگیری میکند و فشار خون مویرگها و عروق را کم میکند .

درمان اسهال

دانه های رازیانه داری خواص ضد باکتریایی هستند و باعث بهبود عفونتهای اسهالی در بدن میشوند مصرف مرتب رازیانه از ابتلا به اسهال جلوگیری میکند .

رازیانه و دوران قاعدگی

رازیانه برای زنان عالی است و به آنها در طول دوره قاعدگی کمک میکند. باعث کاهش درد و با تنظیم هورمونها باعث کاهش چرخه قاعدگی میشود .

فواید رازیانه.

فواید دانه های رازیانه برای مشکلات تنفسی و گوارشی

رازیانه را میتوانید به صورت خام یا به صورت دمنوش مصرف کنید . دمنوش رازیانه برای رفع مشکلات تنفسی و گوارشی مناسب است . نوشیدن چای رازیانه به طور منظم گلو درد را از بین میبرد و تنفس را نرمال میکند در صورت مسدود شدن بینی، آسم ، التهاب در دستگاه تنفسی ، چای رازیانه بسیار مفید است.

فواید رازیانه چیست

چگونه چای رازیانه را تهیه کنیم ؟

الان که با خواص بی نظیر رازیانه آشنا شدید میتوانید به راحتی این چای رازیانه را در منزل تهیه کنید . مواد مورد نیاز برای تهیه چای رازیانه شامل :  رازیانه ،عسل  و آب .

ابتدا دو قاشق بزرگ دانه رازیانه را در یک آسیاب ، خرد کنید . سپس آب را در ظرفی بجوشانید . دانه های خرد شده را در آب جوش بریزید   و بگذارید چند دقیقه بجوشد . بگذارید  مقداری خنک شود سپس عسل را به آن اضافه کنید و از نوشیدن چای رازیانه خود لذت ببرید.

در مصرف دانه های رازیانه به این نکات توجه کنید :

همیشه از دانه های خشک رازیانه استفاده کنید.

همیشه دانه ها را در یک ظرف درب دار نگهداری کنید تا فواید آن حفظ شود.

به چای رازیانه میتوانید هل یا آب لیمو اضافه کنید و در طول روز چند بار بنوشید.

چه کسانی نباید رازیانه مصرف کنند؟

افرادی که در طول درمان بیماریهای مانند سرطان یا تشنج هستند قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

در صورتی که به هویج یا کرفس آلرژی دارید مصرف رازیانه و چای آن توصیه نمیشود.


تهیه شده در محلی فود

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×