مقاله

تفاوت نان لواش معمولی با نانهای سبوس دار سنتی چیست ؟

گروه بندی:
7005 1

نان سنتی را از کجا بخریم ؟

 

همیشه تو این فکر بودم که چرا نباید بتوانیم از نان های سنتی و سالم و نان لواشهایی که دستور پخت طبیعی و سالم دارند استفاده کنیم ؟ مراحل پخت نان های لواش همیشه مثل یک علامت سوال تو ذهن و فکر من بود تا اینکه تصمیم گرفتم از نزدیک شاهد مراحل پخت آن بشوم وبوی دلپذیر،تازگی و داغ بودن آن را لمس کنم وارد نانوایی که شدم از نزدیک ترکیب آرد سفید و آب و نمک و جوش شیرین را شاهد بودم وزمان کمی که برای پخت نان ها داشتند و نان ها را درون یک کیسه پلاستیکی  گذاشتن و با نرمی بیش از حد تحویل مشتری دادن ...متاسفانه امروزه تمام نان لواشها از آرد سفیدی که سبوس آنها به کلی جدا شده اند پخته میشوند و از جوش شیرین که مانند سم سفید برای سلامتی  مضر و خطرناک می باشد استفاده میشود. با توجه به اینکه نان یک بخش مهم در تغذیه روزانه  ما ایرانی ها  را تشکیل میدهد ، تصمیم گرفتم امروز در مورد تفاوت نانهای سنتی  با نان های صنعتی بیشتر صحبت کنم . در ادامه این مقاله با من همراه باشید تا بیشتر با مهمترین بخش تغذیه خود آشنا شویم:

نان لواش معمولی با نانهای سبوسدار چه فرقی میکند؟ 

از آن جایی که نان های سفید از آردهای تصفیه شده پخته شده که فاقد سبوس هستند و هیچگونه مواد معدنی و ویتامین ندارند و به دلیل گلوتن زیاد ممکن است شما دچار مشکلات گوارشی شوید .و به دلیل نشاسته زیاد بدن شما قند زیاد را جذب کند و به دلیل داشتن نمک زیاد چاق کننده نیز باشد .ولی نان ها سنتی چون با آردهای سبوس دار پخته می شوند دارای ویتامین و مواد مغذی هستند و سلامتی شما را تهدید نمی کنند هر چند قیمت نان های سنتی بیشتر از نان لواش های موجود در بازار است .

دقت کنید  نان لواش که قبل از خنک شدن داخل کیسه پلاستیکی گذاشته میشود به دلیل حررات بالا باعث تولید اسیدی میشود که خطرناک و سرطان زا است .ازآنجایی که درزندگی ما انسانها مخصوصا ایرانیها نان از جایگاه ویژه ایی برخورداراست بنابراین طرز تهیه و مصرف و نگهداری آن بسیار مهم است .نان های سنتی به دلیل برشته شدن و استفاده از آردهایی که سبوس بیشتری دارند ومواد افزودنی ندارند و درمدت زمان بیشتر پخته می شوند. بهترین نان برای استفاده و حفظ سلامتی شما نان هایی هستند که دارای سبوس بیشتری باشند و قدرت سیر کنندگی بالایی دارند در نتیجه در کاهش وزن موثر هستند. نان های سنتی مثل بربری و سنگک میتوانند سالمتر باشند و اما در مورد قیمت نان ها باید بدانیم که همیشه قیمت نان های سنتی نسبت به قیمت نان لواش معمولی گران تر هستند .

نان سنتی را از کجا بخریم

کالری نان لواش

کامل ترین نان نانی است که سبوس بیشتری را داشته باشد و هنگام آسیاب سبوس ها جدا نشده باشد.و کاملا برشته باشد وارزش غذایی بالایی داشته باشد و بدون جوش شیرین و نمک باشد. داشتم به این فکر میکردم که اگر بخواهیم نان سالم داشته باشیم و از آرد سالم و مقوی و سبوس دار و طبیعی استفاده کنیم پس حتما باید گندم زارهای سالم و  بدون کودهای شیمیایی داشته باشیم .وفروشگاههایی را میتوانیم پیداکنیم که فقط هدف آنها سلامتی همنوعان خودشان است نه سود شخصی خودشان و من می توانم اینجا یک فروشگاه اینترنتی برای شما معرفی کنم و اما بیاید کالری های نان ها را با هم بررسی کنیم :

مثلایه کف دست نان لواش 25 کیلو کالری انرژی دارد و یه کف دست سنگک 80 کیلو کالری و یه کف دست بربری 75 و یک کفه دست تافتون 35 و یک کف دست نان جو 75 و تست یک عدد متوسط 80 کیلو کاری دارد .. حالا شما میتوانید در انتخاب مصرف نان مورد علاقه خود با توجه به کالری های موجود درآنها تصمیم بگیرید .

نان سنتی را از کجا بخریم ؟

فروشگاه اینترنتی محلی فود بعنوان اولین فروشگاه آنلاین محصولات سالم و طبیعی در سراسر ایران ، انواع محصولات طبیعی و و نان سبوس دار و آرد های سبوس دار را بعدازکنترل وآزمایشات لازم ازطریق سایت اینترنتی دراختیار شهروندان گرامی قرار میدهد.شما با سفارش در سایت محلی فود براحتی میتوانید هر روز نان سالم و سنتی  را در محلی فود تهیه و درب منزل تحویل بگیرید .


تهیه شده در محلی فود

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. حسین 1397/10/24 02:57:33 ب.ظ

    نان سنتی سبوس دار از کجا میتونم‌ بخرم

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×