مقاله

عسل چهل گیاه داروی ترکیبی طبیعت

گروه بندی:
2016 1

خواص عسل چهل گیاه

در اواخر فصل بهار که در مناطق کوهستانی گونه‌های مختلف گیاهان رشد می‌کنند و اغلب گیاهان گل‌دار با خواص دارویی هستند، جشن و نشاط زنبورهای کارگر برپاست. زنبورهای عسل به تمام گیاهانی که در این بازه‌ي زمانی به صورت هم‌زمان در این مناطق گل می دهند، سر می‌زنند و از گرده‌ی تمام آن‌ها تغذیه می‌کنند. عسل حاصل از این جشن بهاری به‌علت بهره بردن زنبورها از گرده‌ی چندین گیاه، عسل چند‌گیاه یا عسل چهل گیاه نامیده می‌شود.

عسل چهل گیاه ممکن است به رنگ‌های مختلف عرضه شود که این تفاوت رنگ بستگی به میزان گرده‌ی به‌کار‌رفته از هر نوع گل دارد. ولی معمولا رنگ زرد کهربایی دارد. اگر رنگ یک عسل چهل گیاه تیره بود به علت غلظت آن هم می تواند باشد ولی این تاثیری بر خواص آن نمی گذارد. لطفا اگر رنگ یک عسل چهل گیاه با یک عسل چهل گیاه دیگر متفاوت بود، نگران نشوید و در خرید عسل طبیعی چند گیاه تعلل نکنید. این مساله به‌دلایلی که گفته شد، کاملا طبیعی است.

عسل طبیعی چهل گیاه هم ممکن است مانند عسل‌های طبیعی دیگر پس از چندین ماه کریستالی شود و این مساله باز نباید موجب نگرانی شما شود چراکه کریستالی شدن عسل طبیعی کاملا طبیعی است.

خواص عسل چهل گیاه

خواص عسل چهل گیاه

با توجه به این‌که عسل چهل گیاه از چندین گل حاصل شده است، لذا خواص عسل چهل گیاه نیز خواص چند گل با هم است. بسته به این‌که زنبور گرده‌ی کدام گل‌ها را انتخاب کرده‌ باشد و از هر کدام چقدر استفاده کرده باشد، رنگ و خواص عسل چهل گیاه متغیر خواهد‌بود ولی آن‌چه که مسلم است دارا بودن خواص پایه‌ای عسل و ترکیبی از خواص گل‌های به کار رفته شده در تولید عسل چهل گیاه در این عسل طبیعی است.

تحقیقات نشان داده‌اند عسل طبیعی چهل گیاه سرشار از ترکیبات فنولی است که آنتی‌اکسیدان‌هایی‌ فوق‌العاده هستند. عسل طبیعی چهل گیاه تولید رادیکال‌های آزاد در بدن را کاهش می‌دهد و خاصیت ضدسرطانی دارد.

از دیگر خواص عسل چهل گیاه می‌توان به خاصیت ضدالتهابی آن اشاره‌کرد. مطالعات تاثیر عسل چهل گیاه بر کاهش علائم بیماری کولیت را نشان‌داده‌اند.

خواص عسل چهل گیاه به این‌ها خلاصه نمی‌شود و تمام خواص گل‌هایی که استفاده شده‌اند کم و زیاد در عسل چهل گیاه نیز وجود دارد. عسل چهل گیاه معجونی طبیعی است.

خرید عسل چهل گیاه

خرید عسل طبیعی چهل گیاه

برای تشخیص عسل طبیعی چهل گیاه روش خاصی نه نیاز هست و نه وجود دارد. ولی می‌توانید از طبیعی بودن عسل خود با روش‌هایی که اینجا ذکر شده است مطمئن شوید. اما حتما توجه داشته باشید که خرید عسل طبیعی چهل گیاه را همانند سایر عسل‌ها از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید. زیرا خواص عسل طبیعی و خالص در عسل تقلبی و غیرارگانیک وجود ندارد و مصرف عسل تقلبی نه تنها برای شما مفید نخواهد بود بلکه می‌تواند مضر هم باشد.

فروشگاه محلی‌فود عرضه‌کننده‌ی محصولات غذایی ارگانیک با تیم متخصص بررسی اصالت و کیفیت محصولات، طبیعی بودن عسل‌های موجود در این فروشگاه را تایید می‌کند. برای خرید عسل طبیعی چهل گیاه از فروشگاه محلی‌فود اینجا کلیک کنید.


تهیه شده توسط محلی فود

نویسنده :  شیوا دریانی

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. حسین 1398/01/29 12:34:58 ب.ظ

    سلام خوبید عسل چهل گیاه خالص چی دارید ؟

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×