مقاله

خواص عرق بید مشک

گروه بندی:
1877 0

عرق بید مشک

همیشه از خستگی بعد از کار شاکی بودم و به دنبال راه حلی برای برگرداندن حال خوب! یک روز خیلی اتفاقی خواص عرق بیدمشک خالص رو تو اینترنت خوندم و فردای همان روز امتحانش کردم. در کمال تعجب دیدم که یک لیوان شربت بیدمشک همون چیزیه که بعد از کار بهش احتیاج دارم.

بیدمشک را می توانید هم به صورت دمنوش خود گیاه و هم به صورت شربت با استفاده از عرق بیدمشک استفاده کنید. امروز با من همراه باشید تا فواید معجزه آسای بیدمشک و عرق آن را برای شما بازگو کنم.

اولین نکته ای که متوجه شدم، این بود که عرق بیدمشک برخلاف بقیه عرقیات گیاهی عطر فوق العاده خوبی دارد. علاوه بر اینکه عرق بیدمشک آرام بخش و برطرف کننده ی درد و خستگی است، خواص دیگری از جمله تقویت دستگاه گوارش، افزایش دهنده ی اشتها و تقویت قلب را هم دارا است. عرق بیدمشک برای درمان افسردگی و بیماری های اعصاب هم تجویز می شود.

باید توجه داشته باشید که عرق بیدمشک بدون استفاده از شیرین کننده، فشار خون شما را پایین می آورد. برای درمان کم خونی و تب نیز، می توانید از عرق بیدمشک استفاده کنید. همچنین برای تسکین سردرد و علائم قائدگی در بانوان توصیه شده است.

شنیده بودم که عرق بیدمشک برای تسکین درد های مربوط به بیماری های التهابی، بخصوص التهاب استخوان ها و مفاصل مفید است. بنابر این با یک بطری عرق بیدمشک رفتم خونه ی مادربزرگ عزیزم و بهش یاد دادم که چجوری میتونه شربت بیدمشک درست کنه. تقریبا بعد از چهار روز معجزه ی این گیاه خودش رو نشون داد و به میزان قابل توجهی درد مفاصل زانوی مادربزرگم کاهش پیدا کرد.

بعضا از بیدمشک و عرق آن برای درمان جوش های صورت نیز استفاده می شود. تجربه ی شخصی من نشان داده که بعد از نوشیدن دمنوش یا شربت عرق بیدمشک، حرارت بدن فروکش کرده و احساس خنکی می کنید.

عرق بید مشک

همچنین عرق بیدمشک خواب شبانه ی شما را تنظیم کرده و مصرف مداوم آن باعث خواهد شد که تجربه ی بهتری از خواب شب داشته باشید.

نکات مصرف عرق بیدمشک

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، استفاده از عرق بیدمشک بدون شیرین کننده می تواند قند خون شما را به مقدار قابل توجهی پایین آورد. از منابع مختلفی خوانده ام که مصرف گیاه بیدمشک در کودکان زیر دو سال، خانم های باردار و مادران شیرده باید با احتیاط صورت پذیرد. در ضمن، کسانی که زخم معده دارند باید در مصرف این گیاه احتیاط کنند.

طرز تهیه شربت بیدمشک

برای تهیه شربت بیدمشک، آب و کمی شکر را حرارت می دهیم تا شکر کاملا داخل آب محلول شود. پس از خنک شدن شهد به دست آمده، با توجه به میزان شیرینی مورد انتظار می توانیم دوباره کمی آب اضافه کنیم، سپس به میزان دلخواه از عرق بیدمشک را به مخلوط اضافه خواهیم کرد.

من توصیه میکنم که به جای شکر از کمی عسل استفاده کنید. همچنین می توانید برای بخشیدن رنگ و عطر بیشتر، از گلاب و زعفران درجه یک قائنات استفاده کنید.

حالا می توانید از سر کار که برگشتید، با خیال راحت روی کاناپه لم بدهید و از نوشیدن یک لیوان شربت بیدمشک خوش عطر و طعم لذت ببرید.

طرز تهیه دمنوش بیدمشک

برای تهیه دمنوش گیاهی بیدمشک، ابتدا گل با کیفیت بیدمشک را از عطاری تهیه کنید. به ازای هر لیتر آب از پنجاه گرم گل بیدمشک استفاده کنید. ابتدا آب را حرارت دهید تا جوش بیاید. سپس گل بیدمشک را اضافه کنید و بین 10 تا 12 دقیقه به دمنوش مهلت دهید تا دم بکشد.

استفاده کردن از برگ های تازه ی نعناء تجربه ی خوبی به شما خواهد داد. پس از دم کشیدن دمنوش بیدمشک تان، می توانید با کمی عسل یا نبات آن را شیرین کنید و از حس خوب رفع خستگی تان لذت ببرید.

عرق بید مشک


تهیه شده در محلی فود

نویسنده : سپهر جمشیدی

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×