مقاله

بهار نارنج را باید در روزهای گرم مصرف کرد

گروه بندی:
2335 0

خواص عرق بهار نارنج

باز برگشتیم با معرفی یکی دیگر از عرقیات صددرصد طبیعی محلی فود. فصل بهار است و نارنج های شمال گل داده اند. عرق بهارنارنجی که در محلی فود تولید می شود، کاملا ارگانیک و تماما با تقطیر و عصاره گیری از گل های تازه ی بهارنارنج می باشد.

پیش از اینکه بخواهیم به خاصیت های فراوان بهارنارنج بپردازیم، باید به این مساله اشاره کنم که همیشه با استفاده از یک قاشق چای خوری عرق بهارنارنج داخل ماشین لباسشویی ام، لباسهایم را بسیار خوشبو و معطر میکنم.

عرق بهارنارنج، به جرات یکی از خوشبو ترین عرقیات گیاهی است. با توجه به گرم شدن هوا، می توانید از شربت عرق بهارنارنج و گلاب، نهایت لذت را ببرید و حس خنکی و آرامش واقعی را تجربه کنید.

عرق بهارنارنج، طبعی گرم دارد ولی افراد گرم مزاج می توانند، این عصاره ی خوشبو را به همراه شکر استفاده کنند.

 

طرز تهیه شربت بهار نارنج

طرز تهیه شربت بهارنارنج

برای اولین بار، در حافظیه شیراز، شربت بهارنارنج را امتحان کردم. با جستجو در اینترنت متوجه شدم که برای تهیه ی شربت بهار نارنج، ترکیبی از آب، شکر (برای افراد گرم مزاج) یا عسل(برای افراد سردمزاج)، گلاب و کمی عرق بهارنارنج نیاز داریم. می توانید پس از تهیه ی این معجون فوق العاده، آن را برای چند ساعت داخل یخچال گذاشته تا معجزه ی آرامش را تجربه کنید.

برای پیشگیری از بیماری های قلبی شربت بهار نارنج را با گلاب خالص مصرف کنید

عرق بهارنارنج، معجزه ای برای پوست

یکی از بهترین نوع عرقیجات برای پوست، عرق بهار نارنج است. در خیلی از محصولات پوستی مربوط به کودکان، از این عرق استفاده می شود که شاهدی بر این ادعا است. اگر پوستی صاف و نرم می خواهید، حتما از بهارنارنج و عرق آن استفاده کنید. نتیجه باورنکردنی است.

در جایی خوانده بودم که بهارنارنج برای پوست های چرب و حساس بسیار مفید است. پس بی درنگ یک شیشه عرق بهارنارنج تهیه کردم و صبح به صبح، صورتم را با آن شستم. بعد از شش روز پوستی شفاف تر، شاداب تر و در نتیجه ای چهره ای پر انرژی تر به من هدیه شد.

راستی اگر شما هم اهل سفر به مناطق ساحلی هستید، از عرق بهارنارنج می توانید جهت تسکین آفتاب سوختگی هم استفاده کنید. این معجزه ی کوچک می تواند تا حد زیادی قرمزی و سوزش حاصل از آفتاب سوختگی را تسکین دهد.


از خواص عرق رازیانه بیشتر بدانید


کسانی که زخم معده دارند، توجه کنند

سالهاست که از زخم معده رنج می برم. از صرف روزانه کباب برگ بگیر تا مصرف شربت آلومینیوم ام جی هر هشت ساعت یکبار (البته به تجویز پزشک)، هیچکدام به اندازه ی مصرف روزانه ی عرق بهارنارنج به تسکین درد های معده ام کمک نکرد. اگر شما هم مثل من به طعم عرقیات گیاهی علاقه ای ندارید، می توانید همانطور که اشاره شد از شربت آن استفاده کنید.

نکته ی مهمی که در استفاده از بهارنارنج حائز اهمیت است، این است که عرق بهارنارنج هیچگونه عوارض جانبی برای بدن ندارد. البته کمی اشتها آور است و برای کسانی که اضافه وزن دارند، مصرف بیش از حد توصیه نمی شود.

البته بانوان باردار و مادران شیرده، لازم است در مورد مصرف کلیه عرقیات گیاهی با پزشک خود مشورت نمایند.

خواص عرق بهار نارنج

عرق بهارنارنج و معضل بوی سیگار!

اگر مثل پدربزرگم عادت به کشیدن سیگار داخل منزل دارید و همیشه اطرافیان شما از بوی نامطبوع سیگار ناراضی هستند، می توانید با معطر کردن فضای منزل با عرق بهارنارنج، بوی ناخوشایند سیگار را به حداقل برسانید. البته این صرفا یک تجربه ی شخصی بود که فکر کردم شاید جالب باشد با شما، به اشتراک گذاشته شود.

اگر بخواهیم خواص این گیاه دوست داشتنی را یک به یک بشماریم، از حوصله ی ما و شما خارج است. پس همیشه به بیان نکاتی ارزشمند از گیاهان مختلف اکتفا می کنیم.

ما از استفاده از عرق بهارنارنج لذت بردیم. امیدواریم که شما هم یک شیشه عرق بهارنارنج خالص  از سایت محلی فود سفارش دهید و در این لذت شریک شوید.


تهیه شده در محلی فود

نویسنده سپهر جمشیدی

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×